Pekhartův gól pomohl Legii do Konferenční ligy, Gabrielův Midtjylland končí

Tomáš Pekhart pomohl gólem k postupu Legie Varšava do skupiny Evropské konferenční ligy. Jeho tým hrál doma s dánským Midtjyllandem 1:1, uspěl v penaltovém rozstřelu a zajistil si místo v pátečním osudí.

Tomáš Pekhart
zdroj: twitter.com/LegiaWarszawa

První utkání skončilo 3:3 a v odvetě Legia díky přesné hlavičce českého útočníka v 53. minutě vedla 1:0, ale tečovaná střela z dálky Brazilce Paulinha přinesla prodloužení. V něm gól nepadl.

Při penaltách svůj úkol splnilo prvních jedenáct střelců, ale pak brankář Tobiasz vystihl Gartenmannův úmysl. Adam Gabriel v dresu hostí do utkání nezasáhl.

Finalista minulého ročníku Fiorentina nebude ani tentokrát ve skupině chybět. Italský klub, který v červnu v Praze prohrál s West Hamem 1:2, porazil v odvetě Rapid Vídeň 2:0 a postoupil díky penaltě v poslední minutě.

Hrdinou zápasu byl Argentinec Nicolas González, který nejprve smazal manko z Vídně a v závěru zařídil postup. Zraněný Antonín Barák nebyl ani na lavičce Fiorentiny.

Do skupiny postoupil i norský tým Bodö/Glimt, přemožitel fotbalistů Bohemians 1905 z druhého předkola.

Nad rumunským klubem Sepsi zvítězil 3:2 po prodloužení a v součtu s úvodní remízou 2:2 se potřetí v řadě kvalifikoval do skupinové fáze některé z evropských pohárových soutěží.

Norové už po půlhodině vedli 2:0 zásluhou Sörliho a Pellegrina, kteří se gólově podepsali i pod vyřazení Pražanů.

Hosté sice vyrovnali, ale v prodloužení Pellegrino proměnil penaltu a s pěti góly má největší podíl na postupu norského týmu.

Podobné drama viděli norští fanoušci i v Bergenu, kde Brann ještě půl hodiny před koncem prohrával s Alkmaarem 1:3, ale stihl vyrovnat.

V prodloužení gól nepadl a hosté z Nizozemska se radovali po penaltovém rozstřelu, v němž rozhodla až šestá série.

Twente Enschede po debaklu 1:5 v Istanbulu prohrálo s Fenerbahce i doma. Jediný gól zápasu vstřelil Džeko z penalty. Michal Sadílek odehrál v dresu domácích celý zápas a dostal žlutou kartu.

Ukrajinský klub Dnipro hrál svůj domácí zápas s Trnavou opět v Košicích podobně jako se Slavií. Hosty poslal do vedení už ve třetí minutě český záložník Erik Daniel, ale vlastní gól Argentince Gorosita znamenal prodloužení. V něm rozhodl o postupu slovenského klubu Mikovič, Ukrajinci dohrávali bez dvou vyloučených.

Výsledky odvet 4. předkola Konferenční ligy:

Bodö/Glimt – Sepsi (Rum.) 3:2 po prodl. (2:2, 2:1), první zápas 2:2, postoupil Bodö/Glimt

HJK Helsinky – Farul Constanta 2:0 (1:0), první zápas: 1:2, postoupilo HJK

Breidablik (Isl.) – Struga (Sev. Mak.) 1:0 (1:0), první zápas: 1:0, postoupil Breidablik

Twente Enschede – Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0), první zápas: 1:5, postoupilo Fenerbahce

APOEL Nikósie – Gent 1:2 (0:1), první zápas: 0:2, postoupil Gent

PAOK Soluň – Heart of Midlothian 4:0 (2:0), první zápas: 2:1, postoupil PAOK

Brann Bergen – Alkmaar 3:3 (3:3, 1:2), 5:6 na pen., první zápas: 1:1, postoupil Alkmaar

Celje (Slovin.) – Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:0), první zápas: 1:4, postoupilo Maccabi

BATE Borisov – Ballkani (Kos.) 1:0 (1:0) první zápas: 1:4, postoupil Ballkani

Ferencváros Budapešť – Žalgiris Vilnius 3:0 (2:0), první zápas: 4:0, postoupil Ferencváros

Besiktas Istanbul – Dynamo Kyjev 1:0 (0:0), první zápas: 3:2, postoupil Besiktas

Fiorentina – Rapid Vídeň 2:0 (0:0), první zápas: 0:1, postoupila Fiorentina

Partizani (Alb.) – Astana 1:1 (1:0), první zápas: 0:1, postoupil Partizani

Dnipro – Trnava 1:2 po prodl. (1:1, 0:1), první zápas: 1:1, postoupila Trnava

Club Bruggy – Pamplona 2:2 (0:1), první zápas: 2:1, postoupily Bruggy

Eintracht Frankfurt – Levski Sofia 2:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Frankfurt

Aston Villa – Hibernian (Skot.) 3:0 (2:0), první zápas: 5:0, postoupila Aston Villa

Rijeka – Lille 1:1 po prodl. (1:0, 0:0), první zápas: 1:2, postoupilo Lille

Partizan Bělehrad – Nordsjaelland 0:1 (0:1) první zápas: 0:5, postoupil Nordsjaelland

Demirspor – Genk 1:0 po prodl. (1:0, 1:0), 4:5 na pen., první zápas: 1:2, postoupil Genk

Legia Varšava – Midtjylland 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), 6:5 na pen., první zápas: 3:3, postoupila Legia