Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha

Neumím si představit, že by Plzeň vyřadili, říká Lička, bývalý kouč Brestu

Žádný strach z Dynama Brest. To říká bývalý kouč běloruského týmu, který mají za soupeře plzeňští fotbalisté ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. Podle Marcela Ličky, který tým dovedl v roce 2019 k prvnímu běloruskému titulu, je Viktoria jednoznačným favoritem duelu.

Slavící fotbalisté Brestu
zdroj: Twitter Dynamo Brest

"Jasným favoritem podle kádru i zkušenosti v pohárech je Plzeň. Co se evropské úrovně týče, tak Viktorka je o dvě třídy výše. Bylo by opravdu velké překvapení, kdyby Plzeň nepostoupila. Bylo by to nelogické a byla by to senzace," řekl Lička.

"Současné Dynamo Brest není to Dynamo Brest, které bylo ještě před rokem a půl. Po konci sezony 2020 odešel majitel (Alexander Nikolajevič) Zajcev do Ruchu Brest  klubu, který si v průběhu let vytvořil. Přebral všechny hráče pod smlouvou v Dynamu a vzal si je do Ruchu," doplnil současný kouč druholigového ruského Orenburgu.

Podle něj se mohou Západočeši k postupu výrazně přiblížit už v úvodním utkání (22. července) v Plzni. "Když k tomu přistoupí zodpovědně bez podcenění a dají do toho vysoký rytmus hry, tak Brest bude mít potíže," mínil Lička.

Je nám líto, video expirovalo.
České kluby už znají soupeře v předkolech pohárů

Přiznal, že o současném Brestu nemá takový přehled, ale ze svého angažmá pamatuje například útočníka Aleksandra Šestjuka. "Trénoval s námi už v šestnácti, je to takový přímočarý buldok směrem na bránu. V šestnáctce se chová velice dobře, má instinkt, kam se postavit, a dává góly," upozornil třiačtyřicetiletý kouč. "Ale je to furt osmnáctiletý kluk, takže když proti němu nastoupí zkušení borci jako Hejda nebo Brabec, tak si ho uhlídají," přidal Lička.

V minulé sezoně Dynamo skončilo čtvrté, v tomto ročníku drží sedmou příčku. Běloruská liga se hraje od jara do podzimu. "Mají finanční problémy. Ale na to ještě mají výsledky v lize slušné," konstatoval Lička. "Herní praxe u nich může znamenat menší výhodu, ale pořád si neumím představit, že by Plzeň vyřadili," doplnil někdejší hráč Ostravy, Slavie, Žižkova či polského Zabrze.

Lička k běloruskému klubu necítí zášť, poté co mu po zisku titulu nebyla prodloužena smlouva. "Já ani prezident klubu Zajcev jsme necítili, že bychom měli fungovat dál, protože potom už komunikace byla špatná, nebo spíš vůbec žádná. V Brestu jsem dostal možnost být hlavní trenér v první lize, vyhráli jsme titul, pohár a dvakrát superpohár, když k tomu počítám i dobu, co jsem byl asistent. Vzpomínám na to angažmá rád a žádná zášť nebo nepřejícnost z mé strany rozhodně není," prohlásil Lička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy