Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ke kazachstánskému fotbalu máme respekt, ale přijeli jsme vyhrát, říká Koubek

Opět v Kazachstánu. Trenér plzeňských fotbalistů Miroslav Koubek, ale před čtvrtečním utkáním Evropské konferenční ligy v Astaně vyzdvihl týmovou i individuální kvalitu tamního celku. Astanu staví výš než Tobol Kostanaj, který Viktoria vyřadila v závěrečném čtvrtém předkole soutěže. Dvaasedmdesátiletý kouč umělou trávu na stadionu nepovažuje za problém, dokonce ani za téma k diskuzi.

"Astana je lepší mužstvo než Tobol, kvalitnější. Je dobře organizované, má týmový projev. Jsou tam i velmi dobré individuality. Čeká nás náročné utkání. Co jsem naordinoval, vědí jenom hráči," řekl Koubek Radiožurnálu a Deníku.

"Víme, že kádr Astany tvoří buď hráči ze sestavy národního týmu nebo jsou v širším kádru Kazachstánu. Je tam víc kvalitních hráčů, kteří mají zkušenosti z reprezentace a evropských pohárů. Například Lončar, Darboe nebo Ourega," dodal plzeňský trenér.

Západočeši v srpnu zvítězili v Kostanaji 2:1 a v plzeňské odvetě play-off porazili Tobol hladce 3:0. "Kazachstánský fotbal je velmi dobrý. Národní mužstvo je v podstatě ve hře o postup na mistrovství Evropy. Dobře víme, že v Kazachstánu je jakýsi fotbalový boom, úroveň stoupla a dobré jsou i kluby. Nebylo to lehké s Tobolem Kostanaj, nebude to lehké ani s Astanou. Máme respekt ke kazachstánskému fotbalu, víme, že je to těžký protivník. Nicméně nemáme v žádném zápase jiný cíl, než hrát na vítězství. To bude platit i zítra," upozornil Koubek.

"Je to skupina, přijeli jsme sem s tím, že chceme uspět. Astana bude dobře bránit, čekat na naše chyby. Mají vepředu dobré individuality, kterých se budou snažit využít," doplnil záložník Lukáš Kalvach.

Zatímco Viktoria zahájila skupinu C domácím vítězstvím 1:0 nad kosovským týmem Ballkani, Astana utrpěla debakl 1:5 na stadionu Dinama Záhřeb. Mistři Kazachstánu na umělé trávě v Astana Areně v sezoně prohráli jediný ze čtyř pohárových duelů.

"Z umělé trávy žádný strach nemáme. Všichni na ní hráli zimní turnaje. Fotbalista se umí uplatnit na každém povrchu. Samozřejmě domácí jsou na tom zvyklí hrát víc. Vědí, jak rychle balon odskakuje, jak ho zpracovávat. My to ale nechceme vůbec řešit, není a nemůže to pro nás být žádný problém. Víme, že se Evropa hraje na umělých trávách. To je realita a vždycky se musíte přizpůsobit. My to ani neřešíme žádnou diskusí," prohlásil Koubek.

"Poslední tři dny jsme byli na umělce v Plzni. Bude to kvalitní terén, za mě to bude lepší než drniště, co bylo v Kosovu (v utkání s Dritou v odvetě 2. předkola Konferenční ligy). Nebude to takový problém," dodal osmadvacetiletý Kalvach.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články