Je nám líto, video expirovalo.

Jednoznačná ztráta. Pár hráčů bylo jako na výletě, soptil Trpišovský po remíze v Sivasu

Remíza, která pro Slavii znamená ztrátu. Pražané v úvodním utkání základní fáze Evropské konferenční ligy mohli myslet na vítězství, ale utkání skončilo "jen" 1:1. Pro trenéra Jindřicha Trpišovského byl výkon jeho svěřenců velkým zklamáním. Nelíbila se mu především první půle, v níž mu někteří hráči připadali jako na výletě.

"Výkon je pro mě velké zklamání. Je to pro mě jednoznačně ztráta. Kdybychom si nenechali dát hloupý gól a neztratili tolik míčů, kdyby byl náš výkon kvalitnější, při vší úctě k soupeři bychom tady vyhráli. To, že jsme nezvítězili, je důsledek našeho technicky a v prvním poločase i běžecky špatného výkonu," citoval klubový web Trpišovského z tiskové konference.

"Jediné, co můžu vzít pozitivně, je, že i takový zápas se dá prohrát. Pořád máme bod z venku z prvního zápasu, to je aspoň malá náplast. Pořád ale ve mně převažuje zklamání z výkonu. Asi bych těžko našel kromě výkonů Davida Douděry a Petera Olayinky nějakou část hry, která by mě uspokojila a byla na úrovni, kterou si představujeme. Na úrovni, kterou ve skupinách evropských pohárů potřebujete," doplnil Trpišovský.

Proč takový propad?

Český vicemistr v Sivasu po brance Olayinky rychle vedl, ale soupeř ve 26. minutě srovnal. "V prvních 10 minutách jsme dali gól a měli další gólovku, řeč těla týmu ale nebyla dobrá. Snad kromě závěru, kdy jsme do toho dali všechno, abychom to strhli. Nemám pro to moc pochopení, i proto, co sil nás stála kvalifikace. Jak náročné to bylo psychicky ustát a co všechno jsme pro to museli udělat," řekl Trpišovský, jehož tým přešel v kvalifikaci přes tři předkola.

O přestávce vystřídal hned tři hráče. "Chtěli jsme udělat ještě více změn. Od 20. minuty byl neskutečný propad ve výkonu. Pár hráčů bylo jako na výletě, nedostupovali jsme hráče, nechávali jsme jim strašně moc prostoru. Hlavně individuální výkony v první půli jsou pro mě hrozné zklamání. V druhé to bylo od řady hráčů výrazně lepší. První poločas je ale těžko pochopitelný," uvedl Trpišovský.

Ve třetí minutě nastavení mohl z penalty rozhodnout střídající Lukáš Provod, ale pokutový kop neproměnil. "Máme vždy před zápasem určené hráče na penalty, zasahují do toho střídání. Ani jeden ze tří určených už nebyl na hřišti, ale Lukáš je jeden ze stálých exekutorů. Trénuje to, doteď všechny proměnil. Sám vím, že když si to někdo vezme a chce to kopnout, nejhorší věc je ho odvolávat. Lukáš je obvykle v těchto situacích suverénní, teď to bohužel neproměnil," litoval Trpišovský.

Nedaří se napodobit venku výkony z domácích zápasů

Slávisté vyhráli jediný z posledních šesti venkovních zápasů v pohárech. "Na český tým podle mě vozíme z venku dost bodů. Je to vývoj evropského fotbalu, venkovních výher v pohárech je celkově hodně málo. My zase máme samá vítězství doma. Soupeři jsou těžcí, jejich kvalita je velká, úroveň zápasů vysoká. Vyhrát ve skupině venku není nic snadného, pokud se vám to jednou podaří, je to úspěch," přemítal Trpišovský.

"Na druhou stranu je pravda, že dokážeme vyhrát na Leicesteru nebo v Nice, v nějakých zajímavých a překvapivých destinacích, a pak na hřišti papírově slabšího týmu nezvítězíme. Může to souviset s nějakým nastavením, obdobím, ve kterém se nacházíte. Zatím se nám nedaří zopakovat venku individuální ani týmové výkony z domácích zápasů," dodal kouč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články