Je nám líto, video expirovalo.

Horko a bouřlivá kulisa v Aténách. I tak Holeš ví: Máme velkou výhodu, je potřeba to dokončit

Podle kapitána Tomáše Holeše se úvodním domácím vítězstvím 2:0 nad Panathinaikosem dostala Slavia do velké výhody. A tu je pro odvetu potřeba využít k postupu. Devětadvacetiletý český reprezentant věří, že se Pražané v Aténách vyrovnají s velkým horkem, nezvyklým trávníkem i bouřlivým prostředím. "Šance se dostaly na naši stranu. Nebudu to odhadovat v procentech, ale máme velkou výhodu. Je potřeba toho využít a dokončit to," uvedl.

Tomáš Holeš na tréninku Slavie
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Zápas se bude hrát ve velkém vedru, teploty v řecké metropoli se ve čtvrtek mají pohybovat mezi 33 a 35 stupni. Utkání má výkop ve 20:30 tamního času.

"Počasí je podobné, jako jsme zažili (ve 2. předkole) na Gibraltaru. Je opravdu velké horko, výhoda je, že se bude hrát večer," podotkl Holeš.

"Proti Joseph's slunko pražilo celé utkání, tady to snad bude lepší, výkop je později. Teplo je, bude to fyzicky náročné, ale věřím, že jsme na to připraveni," prohlásil devětadvacetiletý defenzivní univerzál.

Atmosféra bude o hlavě, připravte se, nabádá spoluhráče Holeš

Jeho tým se chystá na to, že řečtí fanoušci vytvoří velmi bouřlivou kulisu. "Zkusili jsme si takové zápasy v minulé sezoně, nabrali jsme zkušenosti. Když se dostaneme pod tlak a stadion začne bouřit, je to velmi obtížné, bylo to tak třeba na Feyenoordu (Rotterdam). Každý se musí připravit v hlavě sám," konstatoval Holeš.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Panathinaikos

Na stadionu Panathinaikosu je pomalý trávník, který je místy "zapískovaný". "Tráva je zvláštní. Už jsem na podobné hrál jednou na Kypru, hrál jsem tam tehdy v lisovkách. Určitě bude potřeba hodně vody, jinak hřiště bude velmi pomalé," mínil Holeš.

Vzhledem k absenci stopera Eduarda Santose by se coby defenzivní univerzál mohl zatáhnout z pozice ve středu pole do obrany.

"Už jsme to řešili. Nechci prozrazovat, uvidíme po předzápasovém tréninku. Po něm se dozvíme, jak přesně bude vypadat sestava na čtvrtek," doplnil Holeš.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia ladí poslední detaily na odvetu v Aténách
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články