Czech Aerobic Open

Feyenoord zdolal Union, který dohrával v devíti. Alkmaar si poradil s Kluží

Do trháku se dostávají v "jablonecké" skupině Evropské konferenční ligy fotbalisté Alkmaaru. Nizozemský celek porazil Kluž 2:0 a vede o pět bodů před Severočechy, kteří remizovali v Dánsku s Randers 2:2. (VÍCE ZDE) Ve "slávistické" skupině porazil Feyenoord Union Berlín 2:1 a před Pražany si drží náskok čtyř bodů. Slovan Bratislava i díky asistenci Jaromíra Zmrhala zdolal gibraltarské mužstvo Lincoln 4:1.

Feyenoord poslal v německé metropoli do vedení po čtvrt hodině hry Sinisterra, ale do konce úvodního dějství srovnal Trimmel. V 72. minutě vsítil vítězný gól hostů Dessers. V závěru dohrávali domácí bez vyloučených Trimela a Teucherta. Za tři týdny se rotterdamský celek představí v Praze.

Alkmaaru zajistili plný bodový zisk Gudmundsson a Pavlidis. Nizozemský tým si udržel ve skupině neporazitelnost a zvítězil potřetí za sebou.

Úřadující slovenský mistr Slovan porazil Lincoln i podruhé, před dvěma týdny ho zdolal 2:0. Dvakrát se mezi střelce zapsal Green. Zmrhal asistoval u třetí trefy Čavriče, čtvrtý zásah přidal Mráz. Slovan je druhý, sedm bodů má i třetí PAOK Soluň, který doma podlehl FC Kodani 1:2. Dánský celek je v čele skupiny o dva body.

Tottenham v prvním duelu pod vedením trenéra Conteho, který nahradil odvolaného Espírita Santa, zdolal Arnhem 3:2. Všechny branky padly v první půli. "Kohouti" se prosadili třikrát v rozmezí 15. až 28. minuty, hosté poté dvakrát odpověděli. Po téměř hodině hry uviděl červenou kartu domácí obránce Romero, jenže v závěrečné desetiminutovce byli vyloučeni dva hráči Arnhemu. Tottenham ztrácí tři body na vedoucí Rennes, které porazilo Muru 1:0.

AS Řím po debaklu na hřišti Bodö/Glimt 1:6 před dvěma týdny s obhájcem norského titulu dnes doma remizoval 2:2. Hosté, kteří dvakrát vedli, zůstali na prvním místě tabulky o bod před italským mužstvem. O další bod zpět je ve skupině C Luhansk, který díky povedenému závěru zvítězil nad přemožitelem Plzně v závěrečném 4. předkole soutěže CSKA Sofia 2:0.

Postup do vyřazovací části mají ve skupině A jistý Maccabi Tel Aviv a Linec, kteří získali shodně 10 bodů. Izraelský celek zdolal HJK Helsinky 3:0 a Linec porazil Alaškert 2:0.

4. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

LASK Linec - Alaškert 2:0 (1:0)

Branky: 12. a 87. Nakamura.

Maccabi Tel Aviv - Helsinky 3:0 (1:0)

Branky: 22. Kuwas, 65. Lingman, 90.+3 Hozez.

Skupina B:

Flora Tallinn - Anorthosis Famagusta 2:2 (0:2)

Branky: 55. Sappinen, 58. Zenjov - 29. Christofi, 33. Popovič.

Gent - Partizan Bělehrad 1:1 (0:0)

Branky: 80. Tissoudali - 65. Uroševič.

Skupina C:

Luhansk - CSKA Sofia 2:0 (0:0)

Branky: 87. Zahedí, 90.+5 Sajadmaneš.

AS Řím - Bodö/Glimt 2:2 (0:1)

Branky: 54. El Shaarawy, 84. Ibaňez - 45.+1 Solbakken, 65. Botheim.

Skupina D:

Alkmaar - Kluž 2:0 (1:0)

Branky: 5. Gudmundsson, 86. Pavlidis.

Skupina E:

Union Berlín - Feyenoord Rotterdam 1:2 (0:1)

Branky: 41. Trimmel - 15. Sinisterra, 72. Dessers. ČK: 87. Trimmel, 89. Teuchert (oba Union).

Skupina F:

Lincoln Red Imps - Slovan Bratislava 1:4 (1:2)

Branky: 45. Chipolina - 17. a 25. Green, 67. Čavrič, 71. Mráz.

PAOK Soluň - FC Kodaň 1:2 (1:1)

Branky: 8. Živkovič - 34. Ankersen, 50. Biel. ČK: 90.+4 Michailidis (PAOK).

Skupina G:

Tottenham - Arnhem 3:2 (3:2)

Branky: 15. Son Hung-min, 22. Lucas, 28. vlastní Rasmussen - 32. Rasmussen, 39. Bero. ČK: 59. Romero - 82. Doekhi, 85. Schubert.

Rennes - Mura 1:0 (0:0)

Branka: 76. Badé.