Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Covid se šíří dál a Slavia reaguje: zastavila veřejný prodej lístků na Feyenoord

Nárůst počtu případů koronaviru v Česku pokračuje zběsilým tempem a Slavia na něj reaguje zastavením veřejného prodeje vstupenek na zápas Evropské konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam. Uvedl to šéf klubu Jaroslav Tvrdík, podle něhož mohou nyní získat lístky do Edenu pouze očkovaní držitelé permanentních vstupenek, jejich příbuzní a takzvaní Edenkáři.

"V reakci na výzvu ministra zdravotnictví, epidemickou situaci a ve snaze chránit zdraví našich fanoušků Slavia zastavuje veřejný prodej lístků na čtvrteční zápas EKL a bude regulovat počet diváků. Vstupenky mohou získat již jen očkovaní permanentkáři a jejich rodinní příslušníci," napsal Tvrdík a doplnil, že do této skupiny spadají i držitelé karet Edenka. Ti musí mít pro vlastnictví karty dokončené očkování proti onemocnění covid-19.

Vedení Slavie přistoupilo k tomuto kroku poté, co ve středu přibylo v Česku 22 479 nových případů nákazy. Je to rekordní počet od začátku loňského března, kdy epidemie vypukla.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že ve čtvrtek vládě navrhne, aby se od pondělí dál nepoužívaly jako covidový certifikát negativní testy, ani metodou PCR, ani antigenní. Rovněž vyzval lidi, aby se vyhýbali velkým kolektivům a maximálně omezili kontakty.

Slavia přivítá Feyenoord ve čtvrtek 25. listopadu od 18:45. Nizozemský celek v soutěži zatím neprohrál a patří mu s 10 body první místo ve skupině E. Šestibodová Slavia bude hájit druhou postupovou příčku před Maccabi Haifa, jež má o dva body méně a nastoupí proti Unionu Berlín.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy