Atletika ČR 2024

Betis prohrál na úvod KL ve Varšavě, Chelsea nezaváhala

Z tria největších favoritů fotbalové Konferenční ligy vstoupila do soutěže přesvědčivým vítězstvím jen londýnská Chelsea. Londýnský celek vyhrál nad Gentem 4:2. Dvojnásobní finalisté z Fiorentiny se doma dlouho trápili s The New Saints a outsidera z Walesu zdolali až díky gólům ze závěrečné půlhodiny 2:0. Betis Sevilla podlehl v Polsku 0:1 Legii Varšava, za kterou odehrál 62 minut český útočník Tomáš Pekhart.

Tomáš Pekhart
zdroj: twitter.com/LegiaWarszawa

Chelsea šla na Stamford Bridge rychle do vedení, ve 12. minutě poslal Mudrykův centr hlavou do sítě jednadvacetiletý Portugalec Veiga. Na druhý gól jeho krajana Neta po změně stran rychle odpověděl Watanabe a až po třetí brance, kterou dal Nkunku, získali domácí hráči klid. Čtvrtý gól pak přidal Dewsbury-Hall.

Velkou převahu dlouho nedokázala zužitkovat Fiorentina, která na branku velšského mužstva vyslala bezmála 20 střel a na rohy vyhrála 12:0. Mandragora v první půli trefil jen tyč a až po hodině hry skórovali Adli a Kean. Betis, listopadový protivník Mladé Boleslavi, dostal ve Varšavě gól v 23. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil francouzský stoper Kapuadi.

Mladoboleslavský protivník jasně přehrál Helsinky

Nejbližší mladoboleslavský soupeř Lugano, který se ve středočeském městě představí 24. října, doma vyhrál 3:0 nad HJK Helsinky. Za Bialystok, který díky gólu z osmé minuty nastavení zvítězil 2:1 v Kodani, odehrál celý zápas bývalý sparťan Michal Sáček.

Hráči Cercle Bruggy se blýskli vysokým vítězstvím 6:2 nad St. Gallenem, třikrát se během půlhodiny trefil útočník Denkey z Toga. O čtyři branky vyhrála rovněž Omonia Nikósie nad Víkingurem Reykjavík a v popředí tabulky je po úvodním kole také další kyperský celek Pafos po vítězství 4:1 v Moldavsku.

Konferenční liga se stejně jako další evropské soutěže hraje od této sezony novým systémem. Všech 36 mužstev odehraje v ligové fázi tři zápasy doma a tři venku, výsledky se započítají do celkové tabulky. Osm týmů postoupí přímo do osmifinále, dalších 16 do úvodního kola vyřazovací části.

1. kolo fotbalové Konferenční ligy:

Cercle Bruggy – St. Gallen 6:2 (3:0)

Branky: 25., 43. a 54. z pen. Denkey, 63. a 68. Magnée, 3. Minda – 58. Csoboth, 81. Mambimbi.

Dinamo Minsk – Heart of Midlothian 1:2 (1:1)

Branky: 21. Alfred – 37. vlastní Politevič, 90.+4 Dhanda.

Astana – Bačka Topola 1:0 (1:0)

Branka: 15. Kažukolovas.

Heidenheim – Olimpija Lublaň 2:1 (1:0)

Branky: 6. Beck, 83. Wanner – 77. A. Blanco.

Legia Varšava – Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Branka: 23. Kapuadi.

Molde – Larne 3:0 (0:0)

Branky: 51. Wolff Eikrem, 78. Brynhildsen, 90.+5 Ihler. ČK: 90.+1 McKendry (Larne).

Omonia Nikósie – Víkingur Reykjavík 4:0 (0:0)

Branky: 81. a 90. Kakullis, 51. Coulibaly, 86. Alioum.

Banja Luka – Panathinaikos Atény 1:1 (0:1)

Branky: 50. Despotovič – 11. Bakasetas.

FC Kodaň – Bialystok 1:2 (1:0)

Branky: 12. Chatzidiakos – 51. Pululu, 90.+8 Čurlinov.

Fiorentina – The New Saints 2:0 (0:0)

Branky: 65. Adli, 68. Kean.

Chelsea – Gent 4:2 (1:0)

Branky: 12. Veiga, 46. Neto, 63. Nkunku, 70. Dewsbury-Hall – 50. Watanabe, 90. Gandelman.

LASK Linec – Djurgaarden 2:2 (1:0)

Branky: 26. Berisha, 49. Flecker – 57. Priske, 65. Nguen.

Lugano – HJK Helsinky 3:0 (1:0)

Branky: 34. Papadopoulos, 56. M. Marques, 90.+2 Dos Santos.

Petrocub – Pafos 1:4 (1:2)

Branky: 26. Lungu z pen. – 33. a 52. Correia, 37. Jajá, 82. Name.

Shamrock Rovers – APOEL Nikósie 1:1 (0:0)

Branky: 90.+2 Watts – 59. Laifis. ČK: 50. Farrugia (Shamrock).