Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Asi jsme podepsali smlouvu s ďáblem jen na 90 minut, žertoval plzeňský Šulc

Po porážce 0:2 v prodloužení a vyřazení v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou žertoval plzeňský ofenzivní klenot Pavel Šulc, že Viktoria podepsala smlouvu s ďáblem jen na 90 minut. Třiadvacetiletý český reprezentant se po vypršení základní hrací doby na trávníku ve Florencii usmíval a užíval si, že se jeho tým dostal tak daleko. Po závěrečném hvizdu připustil mrzuté pocity, ale už v pátek prý docení nečekané tažení soutěží.

Zatímco většina Západočechů před prodloužením vstřebávala únavu z náročných 90 minut a hry v oslabení po vyloučení Cadua ve druhém poločase, Šulc na trávníku nešetřil úsměvy.

"Už v tu chvíli to byl krásný zážitek. Říkal jsem klukům, že to dotáhneme do penalt a že budou všichni čumět. Bohužel se to nepovedlo. Říkal jsem, že smlouvu s ďáblem jsme asi podepsali jen na 90 a ne 120 minut," řekl Šulc.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Fiorentina – Plzeň

Jeho tým hlavně v úvodním dějství přestál řadu soupeřových šancí. "V první půli byl za námi fantastický Jedla (brankář Martin Jedlička), ve druhé jsme se do červené karty trochu zvedli. Stejně nás Fiorentina ale přehrávala a zaslouženě zvítězila," prohlásil Šulc.

"Popravdě jsem ten zákrok moc nezaregistroval, ale teď jsem si přečetl, že podle pravidel to byla asi správně udělená červená karta. Spíš mě překvapilo, že ani hráči Fiorentiny červenou kartu nesignalizovali. Že se tak rozhodl rozhodčí, je asi správně," doplnil ofenzivní univerzál.

V oslabení jeho celku podle očekávání ubývaly síly. "Křeče jsem popravdě neměl vůbec. Ale síly docházely. Především najít v sobě sílu rozběhnout se dopředu a zkusit něco vymyslet, toho tam tolik nebylo," konstatoval Šulc. "Věřili jsme, že to dokážeme zvládnout. Buď to dotáhnout do penalt, nebo že se nám po nějaké standardce či brejku povede dát gól. Bohužel to nevyšlo."

Dlouhá série neporazitelnosti skončila 

Plzeňští až v 16. utkání této sezony Konferenční ligy poprvé prohráli, v základní době nenašli přemožitele vůbec. "Teď převládá mrzutost, ale řekl bych, že už v pátek na to budeme koukat úplně jinak. Nejvíc nás asi mrzí, že to dotáhneme do prodloužení a hned v jeho druhé minutě dostaneme gól na 0:1. To byla obrovská škoda," uvedl Šulc.

"Ale jízda to byla krásná. Vlastně jsme prohráli až v prodloužení, takže to beru tak, že jsme neprohráli celou Konferenční ligu. Za mě celkově spokojenost s Evropou," zakončil Šulc.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články