Následuje
Branky, body, vteřiny

Konečně se mi podařilo bráchu porazit, pochvaloval si brněnský Škoda

Brno - Bratrský fotbalový souboj mezi sourozenci Škodovými vyzněl v ligové předehrávce v Brně mezi domácí Zbrojovkou a Slavií Praha pro mladšího Michala. Právě jeho střela ve 28. minutě zápasu rozhodla o vítězství Brňanů 1:0.

Michal Škoda skóruje
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Jsem rád, že se mi konečně podařilo bráchu porazit. Zatím vždycky vyhrával on," radoval se po utkání sedmadvacetiletý Michal. Jeho o dva roky staršího sourozence Milana provázela před duelem dobrá střelecká forma. Po dvou kolech měl na svém kontě dvě branky.

V Brně se však tentokrát neprosadil. Nejvážnější příležitost se mu naskytla ve 26. minutě, kdy jeho střelu do protipohybu brankář Melichárek vystihl. "Milan měl složitější situaci, neboť střílel hodně ze strany," omlouval bratra Michal, který si o dvě minuty později na druhé straně vedl mnohem úspěšněji.

"Šel jsem mezi dva obránce Slavie. Měl jsem štěstí, že se míč odrazil přímo přede mě. Brankář Berkovec už seděl na zemi. Tak jsem míč přehodil přes jeho levou nohu. Pěkný gól," konstatoval s úsměvem Michal, který se na zápas těšil.

Chtěl totiž odčinit slabší výkon v předcházejícím kole v Mladé Boleslavi. "Ve vedru bylo utkání náročné. Vyhráli jsme, jsem spokojen. I když o naše vítězství jsme museli hodně bojovat. Všichni se vydali na sto procent," uvedl Michal Škoda.

Před zápasem si oba bratři volali. Ale nehecovali se. Michal vyzvídal, zda nastoupí v sestavě Slavie Latka. "Neprozradil mi to. Ale po utkání mi pogratuloval. Raději mu však už dnes volat nebudu. Když prohraje, tak strašně zuří. Dnes to nebude jiné. Proto jsem raději i z větší vzdálenosti sledoval potyčku u naší branky. Neboť tam byl v chumlu i Milan. Nechtěl jsem provokovat," culil se Michal Škoda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy