Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Koller vyměnil kopačky za brusle a pokouší se v Nice o hokej

Praha - Jan Koller je s 55 brankami rekordmanem české fotbalové reprezentace, momentálně však u něj jasně vede hokej. Čtyřicetiletý bývalý útočník ho pravidelně hraje blízko svého bydliště na jihu Francie s místními nadšenci.

Jan Koller v reprezentačním dresu plážových fotbalistů
zdroj: ČTK autor: David Veis

"Kdybych si teď měl vybrat rekreačně jeden sport, tak bych hrál hokej. Už je i před tím fotbalem," řekl Koller, který žije s rodinou v Monaku. "Hraji za veterány Nice, chodíme pravidelně každou neděli a do toho máme nějaké přátelské zápasy a turnaje, takže tam celoročně hraji hokej," doplnil někdejší kanonýr.

Ve fotbale byla jeho jasná pozice na hrotu útoku, v hokeji působí na levém křídle a góly střílí i v tomto sportu. "Když hrajeme proti nějakému těžšímu soupeři, tak je složité se prosadit. Ale když hrajeme mezi sebou, tak branky střílím pořád," uvedl bývalý hráč Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku a Samary, jenž ukončil profesionální kariéru před dvěma lety.

Dříve ve Francii hráli s kamarády tamní hokejovou ligu neregistrovaných, nyní už spíše objíždí turnaje. "Teď už bohužel ta mužstva nejsou, na jihu je to trošku jiné. Jezdíme hrát turnaje třeba do Paříže a podobně. Minulý rok jsem jednou i já zorganizoval turné tady v Čechách a hráli jsme tu čtyři zápasy," vzpomínal Koller.

Jeho hokejový tým má mezinárodní složení. "Většinou jsou to Francouzi, ale je tam i brankář Kanaďan, Fin, Rusové, takže taková směs všech lidí, co tam žijí a pracují. Většinou jsou to kluci z hokejových států, takže si jako já plní sen hrát v jižní Francii hokej," uvedl útočník přezdívaný "Dino".

Přiznal, že kvůli své vysoké postavě má i na ledě velký respekt. "Jsou tam hráči, kteří se mně raději vyhýbají. Já jsem ale slušný hráč a hrajeme to bez nějakého kontaktu. Samozřejmě v zápasech se to kolikrát vyhecuje, že je to pak opravdový hokej," uznal Koller.

Jistější je ale stále ještě na trávě než na ledě. "Lépe bych se cítil na fotbalovém hřišti, protože stabilita na bruslích není taková jako ve fotbale," upozornil jednadevadesátinásobný fotbalový reprezentant.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy