Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Koller už zase dává góly za reprezentaci. Jde mu i plážový fotbal

Písek - Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller oslavil gólem svou premiéru v národním týmu plážového fotbalu. Bývalý elitní útočník přispěl k výhře 5:2 nad Slovenskem v dnešním přípravném duelu v Písku.

Jan Koller v reprezentačním dresu plážových fotbalistů
zdroj: ČTK autor: David Veis

Čtyřicetiletý Koller ve druhé třetině svým typickým zakončením hlavou zvyšoval už na 4:1 pro český výběr, který první utkání ovládl. Druhé odpolední přípravy proti Slovensku se však autor rekordních 55 reprezentačních branek už nezúčastní.

"Zase jsem si vzpomněl na velký fotbal, když jsem reprezentoval Českou republiku. Samozřejmě když hraje česká hymna, tak to člověk bere všechno vážněji. Jsem rád, že moje premiéra dopadla dobře a vyhráli jsme," řekl Koller webu iSport.cz.

Někdejší kanonýr Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku či Samary si plážový fotbal po konci kariéry oblíbil. Výbornou formu prokázal už v únoru v dresu pražských Bohemians 1905 na mezinárodním turnaji v pražských Záběhlicích, kde "Klokanům" pomohl ke třetímu místu osmi vstřelenými brankami.

Je nám líto, video expirovalo.
Jan Koller si připsal první reprezentační gól v plážovém fotbalu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy