Následuje
Hory horempádem

Kolář si znovu navlékne plzeňský dres, Viktoria získala i Řezníčka z Brna

Plzeň – V barvách Plzně uvidí fanoušci znovu Daniela Koláře. Bývalý reprezentant se vrací na západ Čech po necelém roce. S klubem podepsal dvouletou smlouvu. Na tři roky se Viktorii po přestupu z Brna upsal útočník Jakub Řezníček.

Slavící Daniel Kolář z Plzně
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Je to jako vracet se domů. Velmi se těším i na fanoušky. Je to jeden z faktorů, proč jsem se vrátil. Doufám, že si spolu užijeme hodně hezkých chvil," uvedl Kolář, který v Plzni působil od sezony 2008/09 a zažil s ní všechny čtyři mistrovské tituly i dva postupy do základní skupiny Ligy mistrů.

Vloni v srpnu po nepovedeném vstupu Viktorie do sezony přestoupil do Gaziantepsporu spolu s Františkem Rajtoralem. Kolář v únoru v Gaziantepsporu skončil a nyní zamířil zpět do Plzně, kam se od nové sezony vrací trenér Pavel Vrba, pod nímž zkušený ofenzivní záložník zažil ve Viktorii nejlepší léta.

"Několikrát už jsme spolu s trenérem mluvili. Známe se a víme, co od sebe čekat, takže se na obnovení spolupráce těším," podotkl Kolář. "Věříme, že zde Dan naváže na úspěchy, které s klubem zažil a velkou měrou se na nich podílel," doplnil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Kolář má v lize na kontě 285 utkání a 71 branek. Vedle Plzně působil i na Slovácku, v Blšanech a ve Spartě. V reprezentaci odehrál 29 zápasů a dal v nich dva góly.

Řezníček nasbíral 224 ligových startů, ve kterých dal 56 gólů. To z něj dělá čtvrtého nejlepšího střelce mezi aktivními hráči po Davidu Lafatovi, Milanu Škodovi a Marku Bakošovi. Za sebou má angažmá v Příbrami, Mladé Boleslavi, Ružomberku, Českých Budějovicích a Spartě. Od července 2015 patřil Brnu, za které dal v této ligové sezoně sedm branek.

"Strašně moc se na angažmá ve Viktorce těším. Chtěl bych vyhrát titul a zahrát si evropské poháry, nejlépe Ligu mistrů," uvedl Řezníček. "Strašně moc se těším na fanoušky. Chtěl bych, aby chodili dál v takovém počtu, ve kterém chodili vždycky. I z pozice soupeře si tu atmosféru člověk užíval," doplnil bývalý mládežnický reprezentant.

"Přichází s pověstí střelce, v Brně se mu dařilo. Je to velmi kvalitní útočník, a když dostane prostor, umí soupeře potrestat. Věříme, že se mu u nás bude dařit," uvedl Šádek.

"Jakub potvrzoval v Brně svoji vysokou kvalitu, v uplynulé sezoně si přes nevýrazné výsledky Zbrojovky připsal sedm branek. Plzeň je pro něj úžasnou výzvou, věřím, že se dokáže prosadit," dodal hráčův manažer Viktor Kolář.

Kolář s Řezníčkem se stali druhou a třetí letní posilou Viktorie. Před nimi získala Plzeň chorvatského záložníka Diega Živuliče.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy