Lesní běh Říčany XCR

Kodaň se výhrou na Gibraltaru přiblížila duelu s Baníkem

FC Kodaň potvrdila roli jasného favorita a v úvodním utkání 2. předkola Konferenční ligy zvítězila na půdě týmu Magpies z Gibraltaru 3:0. S lepším z této dvojice si zahraje ostravský Baník, který je po domácí výhře 5:1 nad arménským Urartu jednou nohou ve 3. předkole. Mladá Boleslav v případě postupu přes litevský Transinvest narazí na lepšího ze souboje mezi izraelským Hapoelem Beer Ševa a bulharským Černo More Varna, jejichž úvodní duel skončil bez branek. Středočeši doma zvítězili 2:0.

Radost fotbalistů FC Kodaň
zdroj: fck.dk

Nejúspěšnější dánský tým posledních let a patnáctinásobný ligový šampion měl celý zápas pod kontrolou. V prvním poločase otevřel skóre norský reprezentant Mohamed Elyounoussi.

Ve druhém poločase se gólově prosadili Victor Claesson a Victor Froholdt, jemuž asistoval slovenský reprezentant Denis Vavro.

Baníku los přisoudil papírově nejsilnějšího možného soupeře. Kodaň si velmi pravděpodobně po roce zopakuje souboj s českým týmem.

Loni v 3. předkole Ligy mistrů vyřadila po penaltovém rozstřelu pražskou Spartu. Nakonec došla až do osmifinále milionářské soutěže, poté co postoupila z těžké skupiny s Bayernem Mnichov, Galatasarayem a Manchesterem United.

V duelu Hapoelu Beer Ševa s Černo More Varna je mírným favoritem třetí celek uplynulého ročníku izraelské ligy. První utkání skončilo bez branek.

Hrálo se v bulharské Loveči, protože izraelské týmy budou i v této sezoně hrát domácí utkání na neutrální půdě kvůli válečnému konfliktu v Pásmu Gazy. Největší šanci měli Izraelci hned ve 2. minutě, kdy trefili tyč.

Hapoel před čtyřmi lety ve skupině Evropské ligy porazil doma 3:1 pražskou Slavii. V Edenu utrpěl porážku 0:3. Ve stejné soutěži hrál v minulosti i se Spartou a Plzní.

Varna zatím na české soupeře v soutěžích UEFA nenarazila. V minulé sezoně bulharské ligy obsadila druhé místo za suverénním Ludogorcem Razgrad.

Fotbalisté maďarského celku Puskás Akadémie postoupili do třetího předkola Konferenční ligy kontumačně. Jejich soupeřem měl být ukrajinský klub Dnipro-1, jenž musel kvůli velkým finančním problémům odstoupit jak z evropských, tak i z domácích soutěží.

Výsledky 2. předkola Konferenční ligy:

Kuopio – Tromsö 0:1 (0:0)
Branky: 54. Nordas.

Sumqayit (Ázerb.) – Fehérvár 1:2 (1:1)
Branky: 20. Abdullazada – 39. Christensen, 52. Spandler. ČK: 32. Chačajev (Sumqayit).

Ilves Tampere – Austria Vídeň 2:1 (0:0)
Branky: 51. Haarala, 88. Riski – 90. Galvao.

Magpies (Gibr.) – FC Kodaň 0:3 (0:1)
Branky: 30. Elyounoussi, 62. Claesson, 65. Froholdt.

Žalgiris Vilnius – Pafos (Kypr) 2:1 (2:0)
Branky: 17. a 26. Antal – 62. Jairo.

Noah (Arm.) – Sliema Wanderers (Mal.) 7:0 (3:0)
Branky: 29., 31. a 57. Grégorio, 71. a 74. Cinari, 19. Pinson, 89. Ferreira.

Iberia Tbilisi – Partizani Tirana (Alb.) 2:0 (1:0)
Branky: 31. Nonikašvili z pen., 57. Cheickne. ČK: 47. Rrapaj (Part.).

Milsami (Mold.) – Astana 1:1 (0:0)
Branky: 90. Lupano – 57. Gripshi.

Go Ahead Eagles (Niz.) – Brann (Nor.) 0:0
ČK: 90.+2 Llansana (Eagles).

Omonia Nikósie – Kutaisi (Gruz.) 3:1 (1:0)
Branky: 41. a 78. Coulibaly, 84. Ewandro – 75. Felipe Pires.

Zira (Ázerb.) – Dunajská Streda 4:0 (2:0)
Branky: 51. a 53. Volkov, 29. Utzig, 31. Džibrilla.

Zimbru Kišiněv – Ararat-Armenia 0:3 (0:1)
Branky: 74. a 89. Ocansey, 23. Serobjan z pen.

Olimpija Lublaň – Žitomír 2:0 (0:0)
Branky: 56. Florucz, 90.+2 Pinto.

Djurgaarden – Niederkorn (Luc.) 3:0 (2:0)
Branky: 27. a 61. Hümmet, 21. Wikheim.

Dudelange (Luc.) – Häcken (Švéd.) 2:6 (2:4)
Branky: 32. z pen. a 44. z pen. Hadji – 21. a 45.+1 Layouni, 35. a 60. Youssef, 6. Inoussa, 88. Hrstič.

Hapoel Beer Ševa – Černo More Varna 0:0

Floriana (Mal.) – Vitória Guimaraes 0:1 (0:0)
Branka: 78. Silva.

FC Curych – Shelbourne United (Ir.) 3:0 (2:0)
Branky: 29. a 58. Marchesano, 1. Onyedika.

Bröndby Kodaň – Llapi (Kos.) 6:0 (4:0)
Branky: 16. Suzuki, 20. Omoijuanfo, 24. Bundgaard, 40. Nartey, 88. Kvistgaarden, 90. Schwartau.

Maccabi Haifa – Sabah Baku 0:3 (0:0)
Branky: 61. Šafranko, 78. Sekidika, 88. Alijev.

CSKA 1948 Sofia – Budučnost Podgorica 1:0 (1:0)
Branka: 44. Karagaren.

CFR Kluž – Neman Grodno (Běl.) 0:0

Basaksehir Istanbul – La Fiorita (San Mar.) 6:1 (4:0)
Branky: 29. a 49. Figueiredo, 5. Ozcan, 13. Davidson, 43. Kemen, 71. Piatek – 58. Greco.

Paksi (Maď.) – AEK Larnaka 3:0 (1:0)
Branky: 17. Haraszti, 61. Tóth, 74. Ötvös.

Osijek – Levadia Tallin 5:1 (4:1)
Branky: 9., 18. a 27. Miérez, 34. Guedes, 68. Bukvič – 8. Musaba.

Gent – Víkingur (Faer. ostr.) 4:1 (1:1)
Branky: 25. a 88. Hong, 59. Kums, 68. Sart z pen. – 13. Nielsen.

St. Gallen – Tobol Kostanaj (Kaz.) 4:1 (2:1)
Branky: 35. Stevanovič, 39. Akolo, 77. Toma, 90.+7 Vallci - 28. vlastní Vallci.

Radnički Niš – Mornar (Č. Hora) 1:0 (0:0)