Následuje
FIS magazín SP

Klopp po utkání litoval především defenzivních chyb

Madrid - Poměrně jasným výsledkem (0:3) skončilo utkání s Realem Madrid pro Borussii Dortmund. Její trenér Jürgen Klopp po zápase zdůraznil hlavně podíl, který na porážce nesou defenzivní lapsy jeho svěřenců. Ty podle Kloppa připravily Borussii o lépe hratelnou pozici pro odvetu.

Jürgen Klopp
zdroj: ČTK/AP autor: Kirsty Wigglesworth

Realu na stadionu Santiaga Bernabéua výborně vyšel vstup do utkání: už v úvodní půlhodině se trefili Gareth Bale s Iskem a v 57. minutě uzavřel skóre Cristiano Ronaldo. "Prakticky jsme sami asistovali u dvou jejich branek. První gól můžete dostat, protože to byl dobře provedený protiútok, ale příliš jsme jim usnadnili práci před druhým a třetím gólem," řekl Klopp po utkání.

"Nebránili jsme dobře, nechávali moc volného prostoru a nebyli tak kompaktní, jak bych si přál. Ale také to musíme brát tak, že jsme hráli proti jednomu z nejlepších týmů světa," uvedl trenér loňského finalisty soutěže, který se nechtěl vymlouvat na početnou marodku. "Ano, byl to rozdíl. Jenže ty inkasované góly s tím nemají co dělat," prohlásil Klopp.

Carlo Ancelotti: "Jsem spokojený s výsledkem i přístupem mužstva. Nebyl to jednoduchý zápas, ale my začali dobře. Soupeř využívá nebezpečných a rychlých protiútoků, ale my dobře bránili a také zamezili jejich dlouhým pasům."

Přes slibný náskok nepovažuje Ancelotti čtvrtfinále za uzavřené. "Výsledek v Madridu naznačuje jednoznačný druhý zápas, ale musíme být v Dortmundu opatrní," uvedl Ancelotti. "Minulý rok také nikdo nečekal, že by Madrid mohl prohrát 1:4. Takže pojďme a vyhrajme i v Německu," řekl záložník Isco.

Dortmund se doma musí zlepšit v koncovce, která mu ve španělské metropoli nefungovala. "Kdybychom proměnili jednu z mnoha brankových šancí, mohli jsme být v lepší pozici, než je 0:3. Nebudu do odvety nic slibovat, jen chceme hrát atraktivní fotbal a pokusit se zvítězit. Pokud se nám to podaří, uvidíme, jaký bude rozdíl ve skóre. Nebudu tady vyhlašovat, že je sfoukneme," uvedl Klopp.

Sestřih utkání Real Madrid - Borussia Dortmund
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy