Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pilsner Dragons CUP

Klopp po sezoně skončí v Liverpoolu. Začínám být unavený, říká

Spojení Jürgen Klopp a Liverpool po sezoně skončí. Německý trenér odejde po osmi a půl letech na vlastní žádost z klubu, se kterým vyhrál Ligu mistrů, Premier League i FA Cup. Klopp své rozhodnutí vysvětluje narůstající únavou. Na tiskové konferenci doplnil, že si chce dát od trénování přestávku a v Anglii už nikdy nepovede jiný tým.

Jürgen Klopp
zdroj: Reuters

"Chápu, že to může být pro spoustu lidí šok. Naprosto miluji tenhle klub, město, hráče, všechny v týmu. Ale dochází mi síly a je mi jasné, že nemůžu tuhle práci dělat donekonečna," uvedl Klopp. Předloni přitom prodloužil na Anfieldu smlouvu do roku 2026.

Úspěšný kouč přišel do Liverpoolu v říjnu 2015 a v sezoně 2019/20 ho dovedl k prvnímu ligovému titulu po 30 letech. Třikrát došel s klubem do finále Ligy mistrů a v roce 2019 soutěž ovládl. Ve stejném roce získal s týmem trofej i za triumf v Superpoháru UEFA a na mistrovství světa klubů. Na domácí scéně přidal v ročníku 2021/22 vítězství v Anglickém poháru i Ligovém poháru.

"Vedení jsem své rozhodnutí oznámil už v listopadu. Všichni vidí trenéry, jak koučují tým během zápasů nebo tréninků, ale ta nejtěžší práce probíhá za oponou. Když jsme před sezonou plánovali posily, soustředění a další věci, poprvé jsem zapochyboval, jestli u toho budu i v dalších letech. Samotného mě to překvapilo, ale přirozeně jsem o tom začal přemýšlet," řekl bývalý dlouholetý trenér Dortmundu a Mohuče.

Klopp má velkou šanci rozloučit se s Liverpoolem další trofejí. Liverpoolští ve středu postoupili do finále Ligového poháru, v němž se střetnou s Chelsea. Premier League vedou před obhájcem titulu Manchesterem City a ve hře jsou i v Anglickém poháru a Evropské lize.

"Na loučení ještě bude dost času. Teď bych si přál, abychom dali do zbytku sezony úplně všechno a vytěžili z ní maximum. A měli tak v budoucnu o důvod víc vzpomínat v dobrém," dodal Klopp. Z klubu v létě odejdou i jeho asistenti.

Nad dalším trenérským angažmá vůbec nepřemýšlí. "Nevím, co budu dělat, protože jsem neměl čas o tom přemýšlet. Ať se v budoucnu stane cokoliv, tak nevezmu žádný klub ani reprezentaci v příštím roce (sezoně). A už nikdy nepovedu jiný anglický klub. To mohu slíbit. I v případě, že nebudu mít co jíst," prohlásil rodák ze Stuttgartu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články