Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Klokani mají problémy, Schalke jim dluží peníze

Praha – Fotbalový klub Bohemians 1905 má finanční problémy. Důvodem je nesplacený dluh německého Schalke, kam před půl rokem putoval talentovaný hráč Klokanů Jan Morávek. Podle ředitele klubu Lukáše Přibyla činí dluh přibližně čtyřicet milionů korun. Informoval o tom deník Sport. Z částky měli přitom ve vršovickém Ďolíčku vyžít hodně dlouho. Teď se však musejí uskromnit.

Vedení klubu muselo na vzniklou situaci reagovat, stlačen tak například byl rozpočet na kádr. "Na áčko, béčko a kompletní realizační tým máme nyní milion dvě stě tisíc korun měsíčně," říká Přibyl s tím, že je to o dvacet procent méně než v minulosti.

Klokani nemohou díky sníženému rozpočtu rozhazovat ani při pořizování nových hráčů. "Raději vsázíme na naše hráče, které jsme stáhli z hostování," tvrdí trenér Pavel Hoftych. Přibyl je rád, že hráči současnou situaci chápou. "Semkli se, vyšli nám vstříc," říká ředitel vršovického klubu, který byl nucen zrušit i prémie. "Na účet jim chodí jen část výplat," dodává.

Bohemians 1905 jsou se Schalke v kontaktu a prý hledají řešení, jak získat další splátku za Morávka. "Dokud nemáme peníze na účtu, klidní být nemůžeme," tvrdí Přibyl. "Je to i vzkaz pro fanoušky, aby se s týmem semkli a nadále jej podporovali. Budeme je na jaře potřebovat," zakončuje.

První utkání v jarní sezoně sehrají Bohemians 1905 na půdě Jablonce už příští neděli.

Bohemians 1905
zdroj: ČT24 autor: Markéta Sandanusová
Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy