Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kliment vyhlíží po vážném zranění návrat na trávník. Bude to ještě ve Stuttgartu?

Jan Kliment pomalu vyhlíží návrat na hřiště. Téměř rok po vážném zranění kolena se pětadvacetiletý útočník Stuttgartu stále zotavuje a několik hodin denně tráví rehabilitací. Prioritou je pro něj pokračování v německém klubu, kde mu však v létě končí smlouva. "Otázka tak je, kde budu hrát," říká odchovanec Jihlavy.

Gólová radost Jana Klimenta
zdroj: DPA autor: Uwe Anspach

Kliment přestoupil do Stuttgartu v roce 2015 po vydařeném domácím evropském šampionátu do 21 let. V bundesligovém celku se však neprosadil a v srpnu 2016 odešel hostovat do Bröndby Kodaň. Během dvou sezon v Dánsku ožil a dostal se i do národního A-týmu.

Na začátku loňského dubna si však Kliment v ligovém zápase proti Aalborgu při souboji s řízným obráncem Joresem Okorem vážně poškodil koleno. Vyšetření odhalila přetržený přední zkřížený a postranní vaz levého kolena a nutnost operace. Po té první v České republice musel absolvovat druhý chirurgický zákrok v Německu.

"V první chvíli jsem si myslel, že se nic vážného nestalo a chtěl jsem dál hrát. Když jsem uslyšel diagnózu, byl to pro mě obrovský šok a nejhorší chvíle mé kariéry," řekl Kliment v rozhovoru pro Bild.

Jan Kliment na soustředění se Stuttgartem
zdroj: imago sportfotodienst

Za Bröndby ve 48 soutěžních zápasech zaznamenal sedm gólů a pět asistencí, a kdyby se vážně nezranil, tak by kodaňský klub zřejmě jeho hostování přeměnil v přestup. Takhle se rodák z Jihlavy musel vrátit do Stuttgartu a už měsíce dře v místním rehabilitačním centru.

"Prožívám opravdu těžké chvíle. Hlavně na začátku jsem se tady cítil úplně opuštěný. Předpokládám, že za měsíc a půl budu zpátky na hřišti a od léta zase začnu hrát. Jedinou otázkou je, kde to bude," uvedl Kliment.

"Rád bych zůstal v Německu, nejlépe ve Stuttgartu. Přestože to nebylo vždycky lehké, moje srdce je stále tady. VfB byl můj první zahraniční klub. Ale žádné rozhovory s vedením zatím neproběhly," přiznal pětinásobný reprezentant.

Jeho kontrakt se Stuttgartem vyprší na konci června. Podle Bildu je nicméně téměř vyloučené, že by ho šestnáctý celek bundesligové tabulky chtěl prodloužit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy