Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Svět motorů

Kinský debakl Tottenhamu neodvrátil a ve finále poháru si nezachytá

Brankář Antonín Kinský předvedl několik skvělých zákroků, leč finále anglického poháru si s fotbalisty Tottenhamu nezahraje. Spurs první semifinále nad Liverpoolem vyhráli 1:0, ale v odvetě na hřišti obhájců trofeje utrpěli debakl 0:4.

Antonín Kinský inkasuje gól v semifinále anglického poháru
zdroj: Reuters autor: Dylan Martinez

Kinský poprvé inkasoval ve 34. minutě. Tottenham po špatné rozehrávce ve středu pole přišel o míč, který se dostal až k Salahovi a po jeho centru se volejem k bližší tyči prosadil Gakpo. V závěru poločasu střílel z voleje Salah, ale český gólman skvěle vytěsnil míč nad břevno.

Do druhé půle vstoupil Kinský pohotovým zákrokem po rohu, ale ve 49. minutě fauloval pronikajícího Núňeze a rozhodčí nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil Salah a ránou do levého horního rohu nedal Kinskému šanci.

Liverpool poté potvrdil postup do 15. finále Ligového poháru, kterým vylepšil vlastní rekord, ještě dvěma góly. Kinského po rychlé kombinaci v 76. minutě překonal Szoboszlai a chvíli nato po rohovém kopu hlavičkoval přesně van Dijk.

Liverpool ve finále 16. března ve Wembley nastoupí proti Newcastlu. Reds budou usilovat o jedenáctý triumf, kterým by opět vylepšili vlastní rekordní bilanci. Straky se ve finále představí potřetí, trofej ještě nezískaly.

Liverpool – Tottenham 4:0 (1:0)

Branky: 34. Gakpo, 51. Salah z pen., 75. Szoboszlai, 80. Van Dijk. První zápas 0:1, postoupil Liverpool.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články