Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Kauza "Uhrin-Neves" beze změny, disciplinárka chce vyjádření všech stran

Praha – Nařčení trenéra Plzně Dušana Uhrina mladšího z rasismu koučem Slavie Alexem Pastoorem zatím předvoláním před disciplinárku neskončilo. Komise totiž o dalším postupu rozhodne až na základě písemných vyjádření, která si vyžádala od všech zúčastněných stran.

Dušan Uhrin ml.
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nizozemec Pastoor po pondělním duelu 25. ligového kola na tiskové konferenci uvedl, že mu hráči řekli, že prý plzeňský kouč pronesl na adresu domácího obránce Fernanda Nevese z Kapverdských ostrovů rasistické poznámky. Dojít k tomu mělo v 62. minutě u lavičky hostů poté, co Neves obdržel žlutou kartu.

Slavia ale žádný důkaz nepředložila, nic o údajném rasismu nebylo ani v zápise o utkání a zprávě delegáta. Plzeň se proti nařčení tvrdě ohradila a žádá po Pastoorovi omluvu. Té se zatím nedočkala, a tak se rozhodla obrátit s podnětem na disciplinární komisi.

"Požádali jsme od všech zainteresovaných o vyjádření k incidentu. Na příští zasedání jsme nikoho nepředvolali, žádáme o písemné vyjádření," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

"Jde o oba trenéry, zástupce Plzně a Slavie i delegáty, aby se vyjádřili, zdali něco takového zaznamenali. Případně ať to podloží nějakými potvrzeními ze strany těch, kteří měli údajné výroky slyšet. Až ta vyjádření obdržíme, zvážíme další postup," dodal Baček.

Pokutu dostala Plzeň, Sparta i Slavia

Kromě toho disciplinárka řešila i chování fanoušků. Plzeň za vulgární chování svých příznivců v zápase s Jihlavou, jenž musel být přerušen, dostala pokutu 40 tisíc korun. Sparta i Slavia musí shodně zaplatit 20 tisíc korun za to, že v derby na Letné fanoušci obou táborů použili pyrotechniku.

Pokutu 20 tisíc korun dostal také kapverdský záložník Teplic Nivaldo, který po domácím utkání s Brnem ukázal hanlivé gesto směrem k vlastním fanouškům.

Disciplinárka zahájila řízení se Slavií a Plzní kvůli chování diváků v pondělním zápase v Edenu. Kvůli nesportovním reakcím svých fanoušků jsou vyšetřovány také Ostrava (za utkání se Znojmem v Brně) a Mladá Boleslav (za domácí duel proti Jablonci).

Komise rovněž kvůli kartám zastavila činnost šesti prvoligovým hráčům. Po jednom utkání musejí za čtyři žluté vynechat Jaroslav Diviš ze Slovácka, ostravský Ondřej Sukup, Daniel Odehnal ze Znojma a Kapverďan Fernando Neves ze Slavie. Martin Kuncl ze Slovácka a příbramský Jakub Jugas budou jedno kolo pykat za červenou kartu.

Je nám líto, video expirovalo.
Disciplinární komise FAČR zatím Pastoora předvolávat nebude
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy