Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Kauza Berbr: Etická komise zahájila řízení se 17 trestně stíhanými

Vývoj kauzy kolem Romana Berbra a spol. má na stole Etická komise Fotbalové asociace ČR. Bylo tak zahájeno disciplinární řízení se 17 z 20 osob, které jsou trestně stíhány v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy a zpronevěry majetku plzeňského krajského fotbalového svazu. Etická komise vyšetřování současně přerušila, protože s verdiktem bude čekat na závěry orgánů činných v trestním řízení.

Roman Berbr
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Nejvýše postavenou osobou z dvacítky obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků prostřednictvím rozhodčích je bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, jenž také působil v čele plzeňského krajského fotbalového svazu.

Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií šlo hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy prý byly ovlivňovány i kvůli sázkám. Berbr je od října ve vazbě stejně jako někdejší sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz.

Etická komise nemohla zahájit s řízení se třemi lidmi, kteří nejsou členy FAČR. Aby mohla vyšetřování s podezřelými zahájit, musela podle prohlášení "nikoli bez problémů" získat hodnověrné podklady, které pak byla povinna odpovědně zpracovat.

"Do pravomocného rozhodnutí ve věci zároveň etická komise Fotbalové asociace zahájená řízení přerušila. Postupuje tak v souladu jak s platným disciplinárním řádem, tak s dosavadní rozhodovací praxí disciplinárních orgánů fotbalové asociace," řekl mluvčí FAČR Michal Jurman v nahrávce pro média.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články