Následuje
Sportovní zprávy

Katar je na tom technicky lépe než Island, myslí si po debutu Coufal

Snadná premiéra v českém dresu pro libereckého obránce Vladimíra Coufala? Kdepak. Náročné utkání proti Kataru sice reprezentanti zvládli po vítězství 1:0, průběh zápasu však postavení obou týmů neodpovídal. Severočeský bek byl kvalitou soupeře překvapen a s hubenou výhrou a zejména čistým kontem mužstva tak byl nakonec spokojen.

Vladimír Coufal v reprezentačním utkání proti Kataru
zdroj: ČTK/FAČR autor: Jan Tauber

"Fantazie. Výhra 1:0, vzadu čisté konto, celkem slušný výkon, lepší vstup do reprezentace jsem si asi nemohl přát. Teď jen doufám, že se v národním týmu ještě někdy objevím," řekl Coufal. "Nervózní jsem nebyl. Už jsem odehrál dost těžkých zápasů, i když tohle byla reprezentace. Jsem tady asi kvůli tomu, že určitou kvalitu mám. Pak je to jenom o tom, jestli se vám podaří chytit se první balonem, a mně to vyšlo," dodal.

S Katarem dosud Češi neměli zkušenost, ale podle videa tušili, že nepůjde o snadného soka. Jenže realita podle Coufala předčila očekávání. "Je to fantastický soupeř. Troufl bych si říct, že jsou daleko lépe vybavení technicky než náš středeční soupeř Island. První doteky jim chodily přesně tam, kam chtěli. Věděli o sobě, nebyli snad ani zpocení. I když si kdekdo řekne 'nějaký Katar', ale já myslel, že tady hrajeme s nějakou katarskou Barcelonou," líčil Coufal.

Svou roli hrálo také to, že Katařané jsou zvyklí na místní dusné počasí, zatímco Coufalovi z chladného Liberce dělalo problém. "Kolem 80. minuty už jsem toho měl plné zuby. Snažil jsem se přes den co nejvíc pít, na dvou dresech mám podle mě vypocené tak čtyři litry vody. A ten borec, co hrál na mě, ten nebyl zpocený ani na hrudníku. Asi se prostě fakt narodili v poušti," žertoval Coufal.

Katařané se ve druhé půli tlačili za vyrovnáním, ale Coufala těšilo, že česká obrana byla pevná. "Oni dobře kombinovali, utahali nás, ale nevím, že by měli úplně vyložené šance. Spíš náznaky, které pramenily z našich chyb a ztrát ve středu hřiště. Ale naštěstí jsme to vzadu dobře drželi."

Kromě vedra ho zarazila i nezvyklá atmosféra na stadionu, kde fanoušci hráli na hudební nástroje a zpívali popěvky v arabském stylu. "Podle mě tu nějaký šejk zaplatil kapelu, ať tady celých devadesát minut hraje. Nevím, co to bylo. Lezlo mi to na nervy. Nevěděl jsem, jestli mám hrát fotbal, nebo jim tančit do rytmu. Čekal jsem, jestli se někdo ještě nezačne modlit," řekl Coufal.

V Dauhá mohl na vlastní kůži pocítit, jak to bude vypadat při mistrovství světa 2022 v Kataru, a připouští, že cítí motivaci se tam probojovat. "To určitě. Jenom kdyby ještě někdo zaplatil i za to, aby tu nesvítilo slunce, to by bylo o motivaci víc. Ale je to fantastické město, něco neskutečného, co tu všechno postavili. Ty hotely, bude tu osm krásných stadionů," dodal liberecký bek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy