Buly - debata expertů

Kašima šokovala favorizované Atlético Nacional a je ve finále MS klubů

Ósaka - Prvotřídní senzace se zrodila v úvodním semifinále fotbalového mistrovství světa klubů. Japonský šampion Kašima Antlers v Ósace nečekaně porazil kolumbijského favorita Atlético Nacional 3:0 a ve finále si zahraje proti lepšímu ze čtvrtečního duelu Real Madrid - Club América. Antlers přitom na turnaji startovali už v předkole. Úvodních 67 minut odehrál v dresu poražených bývalý záložník pražských Bohemians 1905 Jhon Mosquera.

Radost fotbalistů Kašimy
zdroj: Reuters autor: Kim Kyung-Hoon

První gól vstřelil Šoma Doi z penalty, již rozhodčí Viktor Kassai odpískal po zhlédnutí videozáznamu, který mohou sudí využívat v Japonsku poprvé na velké akci.

Maďarský sudí si na monitoru opětovně prohlédl souboj útočníka Berria s obráncem Nišim a posoudil ho jako penaltový. Záložník Doi pak ve 33. minutě z pokutového kopu otevřel skóre.

Úřadující vítěz Poháru osvoboditelů přes střeleckou převahu nenašel odpověď, naopak mezi 83. a 85. minutou přidali další branky Kašimy Endo a střídající Suzuki.