Buly - debata expertů

Karviná dostala v přípravě výprask, v souboji slezských týmů jí Baník dal "pětku"

Praha – Hned dva celky nejvyšší soutěže v přípravě nestačily na soupeře z druhé ligy. Nejhůře dopadla Karviná, která dostala od slezského rivala Baníku Ostrava výprask 0:5. Nevedlo se ani Jihlavě. Vysočina podlehla Vlašimi 2:3. Naopak Hradec Králové si proti Prostějovu s chutí zastřílel a zvítězil vysoko 6:0. Dukla pak zdolala Pardubice 1:0.

Karviná testovala dva záložníky – Slováka Tomáše Sedláka a nigerijsko-haitského hráče Emmanuela Sarkiho. Domácí v úvodním dějství nenasadili několik opor a Baník byl lepší.

Dva góly si po chybách obrany připsal Brazilec De Azevedo a v první půli se prosadil ještě po centru Sus. Po pauze pak přidali další trefy druhého týmu druholigové tabulky Zápotočný a Nerad.

Proti druholigovému soupeři zaváhala i Jihlava. Vysočina sice vedla nad Vlašimí 2:0, ale hosté v posledních 16 minutách dokonale otočili díky hattricku Hadaščoka.

Fotbalisté Baníku rozstříleli v přípravě Karvinou

Hradec naopak proti poslednímu týmu druhé ligy Prostějovu nezaváhal a zvítězil vysoko 6:0. Dvěma góly hned v úvodu se blýskl Pázler, který ale poté musel na začátku druhé půle kvůli zranění po faulu v pokutovém území střídat.

"Zápas byl rozhodnut hodně brzo, z mého pohledu byl pro hráče až příliš jednoduchý. Do stavu 6:0 jsme utkání odehráli s chutí. Trošku mě mrzí zranění kotníku Honzy Pázlera, ale doufám, že to nebude vážné," řekl jeden z královéhradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

Druholigového soupeře zdolala také Dukla, která díky dorážce nigerijského útočníka Edmonda z 57. minuty vyhrála 1:0 nad Pardubicemi. Brno remizovalo se čtvrtým týmem slovenské ligy Trnavou 1:1, jedinou branku Zbrojovky dal nejlepší střelec ligového podzimu Michal Škoda.

Výsledky přípravných zápasů:

MFK Karviná - Baník Ostrava 0:5 (0:3)

Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 87. Nerad.

Sestava Karviné: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo). Trenér: Weber.

Vysočina Jihlava - Vlašim 2:3 (1:0)

Branky: 37. Ikaunieks, 69. Dvořák - 74., 88. z pen. a 90. Hadaščok.

Sestava Jihlavy: I. poločas: Rakovan - Kryštůfek, Tlustý, Krejčí - Fulnek, Záviška, Hronek, Zoubele, Popovič - Ikaunieks, Rabušic. II. poločas: Soukup - Nový, Kryštůfek, Krejčí, Popovič - Hronek, Urblík - Fulnek, Záviška, Novotný - Dvořák. Trenér: Bílek.

FC Hradec Králové - Prostějov 6:0 (3:0)

Branky: 3. a 15. Pázler, 21. Mudra, 49. Súkenník z pen., 59. Vlkanova, 61. vlastní Pančochář.

Sestava Hradce: Ottmar (46. Lindr) - Holeš, Nosek, Polom, Mudra - Martan, P. Černý, Súkenník, Vlkanova - Žondra, Pázler (50. Shejbal). Trenér: Pilný.

Pardubice - Dukla Praha 0:1 (0:0)

Branka: 57. Edmond.

Sestava Dukly: Rada - Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Preisler - Hanousek (46. Bezpalec), Brejcha, Považanec (46. Edmond) - Juroška, Holenda, Demeter (46. Miloševič). Trenér: Hynek.

Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Branky: 41. Škoda - 14. Jirka.

Sestava Brna: Melichárek - Šural, Pavlík, Vraštil, Jablonský - Sedlák (46. Buchta), Krejčí - Brigant (46. Přichystal), Škoda (69. Zavadil), Lutonský - Řezníček (63. Růsek). Trenér: Habanec.