Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Kapr nové důkazy v korupční kauze disciplinárce opět nepředložil

Praha - Šéf střížkovských Bohemians Praha Karel Kapr dnes znovu vypovídal na disciplinární komisi fotbalového svazu v kauze údajné korupce ze strany olomouckého brankáře Petra Drobisze, nové důkazy však opět nepředložil. Disciplinárce řekl, že se spoléhá na vyšetřování policie. Komise Kapra předvolala v souvislosti s jeho vystoupením na mimořádné valné hromadě.

Na jednání v Nymburce střížkovský šéf před týdnem při svém krátkém vystoupení předal předsedovi svazu Ivanu Haškovi materiály týkající se korupční aféry Olomouc - notářské zápisy s výpověďmi všech čtyř současných či bývalých hráčů Bohemians Praha zainteresovaných do kauzy a také výpovědi stejných hráčů na detektoru lži u maďarské firmy.

Disciplinárka požádala Kapra o případné další důkazy, které však střížkovský šéf ani dnes nedonesl. "Pan Kapr řekl, že nic víc, než dosud předložil, nemá, ačkoliv předtím několikrát tvrdil, že postupně předloží další důkazy," řekl mluvčí komise Jaroslav Kolář. Kapr předložil notářsky ověřené výpovědi hráčů a výslechy na detektoru lži. "Zároveň řekl, že spoléhá na to, že něco zjistí policie, která pokračuje ve vyšetřování," doplnil Kolář.

"Jenom si mě zavolali, předal jsem panu předsedovi spis. Nic nového," řekl Kapr. Disciplinárka tak zatím nevynesla v korupční kauze žádné další rozhodnutí. Její šéf Jiří Golda řekl, že pokud se objeví nové důkazy, okamžitě svolá zasedání komise.

Střížkovští viní olomouckého brankáře Drobisze, že jejich hráčům nabídl a později předal úplatek ve výši 300 tisíc korun. Bohemians Praha měli na oplátku úmyslně prohrát duel 30. kola předminulé ligové sezony. Zápas skončil 3:0 pro Hanáky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy