Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR side a čtyřkolek Dobřany

Kapitán fotbalistů JAR byl zastřelen, když bránil přítelkyni

Johannesburg – Kapitán jihoafrické fotbalové reprezentace Senzo Meyiwa byl zastřelen při loupežném přepadení, když bránil svou přítelkyni. Policie za informace vedoucí k dopadení trojice pachatelů nabídla odměnu 17 tisíc randů (asi 300 tisíc korun). Meyiwa byl zasažen do zad, sedmadvacetiletý gólman poté po převozu do nemocnice zemřel.

Zastřelený gólman Senzo Meyiwa
zdroj: ČTK/AP

Podle původních informací byl brankář Orlanda Pirates zastřelen při hádce v domě jeho partnerky Kelly Khumalové nedaleko Johannesburgu. "Dva muži vešli do domu a chtěli mobilní telefon, peníze a další cennosti," uvedla policejní mluvčí Sizakele Nkosiová-Malubaneová.

"Senzo se snažil Kelly ochránit, jenže jeden z mužů na ni namířil pistoli," dodala. Upřímnou soustrast pozůstalým vyjádřil i prezident Jihoafrické republiky Jacob Zuma a kvůli tragické události bylo odloženo derby mezi Sowetem Giants a Orlandem.

Chytal ještě v sobotu

Meyiwa odchytal za národní tým JAR šest zápasů, přičemž v posledních čtyřech utkáních kvalifikace mistrovství Afriky vedl mužstvo jako kapitán. Celou kariéru strávil v týmu Pirates, kterému ještě v sobotu pomohl k postupu do semifinále Ligového poháru. V letech 2011 a 2012 získal s týmem z předměstí Johannesburgu ligový titul.

Jeho smrt opět upozornila na vysokou kriminalitu v Jihoafrické republice, kde od dubna 2013 do letošního března bylo zavražděno přes 17 tisíc lidí. Podle Reuters je to o 800 víc než v předchozím roce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy