Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Kanonýr Sevilly Ben Yedder opouští Španělsko. Nově bude působit v Monaku

Seville po třech sezonách řekl sbohem a už zná jméno nového zaměstnavatele. Francouzský útočník Wissam Ben Yedder bude působit v Monaku, kde podepsal smlouvu na čtyři roky. Opačným směrem jde portugalský záložník Rony Lopes.

Wissam Ben Yedder
zdroj: Reuters autor: Marcelo del Pozo

Devětadvacetiletý Ben Yedder během tří let v Seville, kde byl minulou sezonu spoluhráčem brankáře Tomáše Vaclíka, vstřelil 70 gólů ve 138 zápasech. V uplynulém ročníku byl s 18 brankami šestým nejlepším kanonýrem španělské nejvyšší soutěže a dalších osm gólů přidal v Evropské lize, včetně dvou do sítě Slavie v osmifinále.

Monako za čtyřnásobného francouzského reprezentanta zaplatilo 40 milionů eur (miliardu korun), což byla výstupní klauzule stanovená v jeho smlouvě. Ben Yedder byl měl knížecímu klubu pomoci k tomu, aby se neopakovala minulá sezona, v níž se francouzský mistr z roku 2017 a vicemistr z roku 2018 na sedmnáctém místě tabulky sotva zachránil v lize.

Ofenzivní záložník Lopes, jenž má na kontě dva starty za portugalskou reprezentaci, opouští Monako po čtyřech letech, během nichž i hostoval v Lille. Sevilla za něj zaplatí zhruba 20 milionů eur.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy