Kanonáda ve ve Frankfurtu skončila smírně, Leverkusenu pomohl vlastní gól Freiburgu

Přestřelka ve Frankfurtu v 9. kole německé fotbalové ligy neměla vítěze. Dortmund tu remizoval 3:3. Zápas uzavřel gólem v 82. minutě hostující Julian Brandt. Borussia zatím v Bundeslize neprohrála a je čtvrtá. Vedení v Bundeslize udržel Luverkusen, který porazil na svém stadionu Freiburg 2:1, když vítězný gól dal do vlastní branky freiburgský Atubolu. Čeští hráči ve vítězném týmu, Schick a Hložek, přišli na hřiště až v 90. minutě. Schick si po zranění zahrál prvních šest minut v soutěži.

Frankfurt – Dortmund
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Skóre v Leverkusenu otevřel ve 36. minutě po individuální akci záložník Bayeru Wirtz. Leverkusen nadále dominoval, ale další branku přidal až po hodině hry s přispěním brankáře Atuboluy. Mládežnický reprezentant Německa si do sítě srazil Hofmannovu střelu, která šla zprvu pouze do tyče.

Freiburgu se o devět minut později podařilo snížit. Po necelých dvou minutách na hřišti se ze standardní situace prosadil Gulde po asistenci kapitána Grifa, jenž se před třemi dny v Evropské lize zaskvěl hattrickem proti srbskému klubu Bačka Topola.

Leverkusen odrazil útok mistrovského Bayernu Mnichov a v čele tabulky má na něj náskok dvou bodů.

Frankfurt po 24. minutách vedl už 2:0, obě branky dal Egypťan Marmúš. Hororový úvod pro Dortmund uzavřelo v 26. minutě zranění brankářské jedničky a kapitána Kobela. Vystřídal ho Meyer. V nastavení prvního dějství snížil pohotovou střelou z prvního dotyku Sabitzer.

Trenér Borussie Edin Terzič po přestávce vyslal do hry útočníky Moukoka a Adeyemiho a měl šťastnou volbu. Moukoko už po devíti minutách na hřišti srovnal na 2:2. Domácím vrátil náskok v 68. minutě Čaibí, alžírský reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od letního přestupu z Toulouse. Osm minut před koncem uzavřel strhující podívanou střídající Brandt.

Německá fotbalová liga – 9. kolo:

Eintracht Frankfurt –⁠ Dortmund 3:3 (8. z pen. a 24. Marmúš, 68. Čaibí –⁠ 45.+1 Sabitzer, 55. Moukoko, 82. Brandt), Leverkusen – Freiburg 2:1 (36. Wirtz, 61. Atubolu vlastní – 70. Gulde). Sobotní výsledky: Augsburg –⁠ Wolfsburg 3:2 (17. Tietz, 79. vlastní Bornauw, 82. Engels –⁠ 35. Wind, 43. Majer z pen.), Bayern Mnichov –⁠ Darmstadt 8:0 (52., 69. a 88. Kane, 56. a 64. Sané, 60. a 76. Musiala, 72. Müller), Brémy –⁠ Union Berlín 2:0 (38. vlastní Knoche, 75. Duksch), Mönchengladbach –⁠ Heidenheim 2:1 (4. a 52. Pléa –⁠ 38. Dinkci), Stuttgart –⁠ Hoffenheim 2:3 (61. Führich, 74. Undav –⁠ 5. Promel, 21. Weghorst z pen., 66. Skov), Lipsko –⁠ Kolín nad Rýnem 6:0 (40. a 45.+3 Openda, 15. Werner z pen., 43. vlastní Schwäbe, 88. Šeško, 90.+2 Baumgartner). Páteční zápas: Bochum –⁠ Mohuč 2:2 (21. Stöger z pen., 82. Schlotterbeck –⁠ 59. vlastní Schlotterbeck, 90.+6 Krauss).