Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Kane je pro Bayern ještě cennější hráč než Lewandowski, tvrdí legenda Maier

Přínos Harryho Kanea pro Bayern Mnichov předčil v očích legendy bavorského fotbalového velkoklubu Seppa Maiera všechna očekávání, řekl devětasedmdesátiletý bývalý hráč v rozhovoru pro Sport1. Už po polovině sezony považuje slavný brankář kapitána anglické reprezentace za cennějšího hráče, než byl jeho uznávaný předchůdce v roli obávaného střelce Robert Lewandowski.

Harry Kane
zdroj: Reuters

"Do bundesligy se (Kane) hodí. A už teď je výrazně cennější než Robert Lewandowski," prohlásil Maier.

Kane do německé ligy vtrhnul jedinečným způsobem a v dosavadních patnácti zápasech nastřílel 21 gólů. Na takový počet branek se dostal nejrychleji v historii bundesligy, dosavadní rekordman Erling Haaland na to při angažmá v Dortmundu potřeboval 22 zápasů. Při pokračování takové bilance bude Kane na nejlepší cestě překonat Lewandowského rekord ze sezony 2020/21, kdy polský útočník nastřílel 41 branek.

"V létě se dalo předpokládat, že to mezi ním a Bayernem bude fungovat, ale jeho výkonnost je až výjimečně dobrá. Člověku skoro chybí slova," liboval si Maier. "Je mimořádný v tom, že pracuje také pro ostatní a ukazuje, jak už je s Bayernem vnitřně spojený," dodal. "Je to absolutní lídr a zaslouží si být oslavován. Je to taky náš 'první obránce' a špičková osobnost," řekl o třicetiletém hráči trenér Bayernu Thomas Tuchel.

Kane samotný po posledním letošním bundesligovém kole přiznal, že s rozjezdem v Německu po příchodu z Tottenhamu snad ani nemůže být spokojenější. A bonus pro něj znamená nynější angažmá i v tom, že po letech v Premier League zažije zimní přestávku, byť krátkou.

"Abych se přiznal, nemůžu se dočkat. Na to se fakt těším," uvedl Kane, který dosud v Mnichově žil bez ženy Katie a čtyř dětí. Volno plánoval strávit s nimi. "A odjet na pár dní na nějaké teplé místo. Všem přátelům v Anglii pošlu fotku z pláže, až budou hrát. To bude zábava," řekl s připomínkou tradičního hracího termínu v anglické lize na druhý svátek vánoční. Německá soutěž bude pokračovat až 12. ledna.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články