Evropská a Konferenční liga UEFA

Kanaďané deklasovali Kubu 7:0 a doplnili Mexiko ve čtvrtfinále

Mexičtí fotbalisté ani ve třetím utkání na Zlatém poháru neztratili bod a po vítězství 3:2 nad Martinikem postoupili do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině A. Spolu s nimi se do play-off prostříleli Kanaďané, kteří deklasovali 7:0 Kubu. Hattrick v utkání s outsiderem zkompletovali Lucas Cavallini a Jonathan David, který je s pěti góly nejlepším střelcem turnaje.

Utkání Kanada - Kuba
zdroj: USA Today Sports autor: Jim Dedmon

Kanadský tým vyřídil Kubánce stejným výsledkem jako na úvod turnaje Mexičané. Na mistrovství Severní a Střední Ameriky se ale vůbec poprvé stalo, aby dva hráči nastříleli v jednom utkání hattrick.

Šestadvacetiletý Cavallini to dokázal během 25 minut v prvním poločase, a to ještě po změně stran neproměnil penaltu.

Sedminásobným šampionům Mexičanům by stačila i remíza k udržení prvního místa. Potvrdili ale roli favorita, třebaže po vyhraném poločase zásluhou Uriela Antuny ztratili po změně stran vedení. Raúl Jiménez a Rodolfo Pizarro pak ale během 11 minut rozhodli.

Mexiko a Kanada narazí ve čtvrtfinále na týmy ze skupiny B, v níž se utkají o prvenství v tabulce již jistě postupující Kostarika a Haiti.