Slovensko - Česko

Kamerun africký titul neobhájí, v osmifinále skončil i pořádající Egypt

Už v osmifinále skončila cesta fotbalistů Kamerunu na africkém šampionátu. Obhájci titulu totiž v osmifinále podlehli se slávistou Michaelem Ngadeuem a sparťanem Georgésem Mandjeckem v základní sestavě 2:3 Nigérii, která zápas v Alexandrii otočila dvěma góly po hodině hry. Ve čtvrtfinále narazí "super eagles" překvapivě na Jihoafrickou republiku, která vyřadila domácí Egypt.

Zklamaný Muhammad Salah
zdroj: Reuters autor: Amr Abdallah Dalsh

Nigérie získala v roce 2013 svůj třetí africký titul, ale na předchozí dvě kontinentální mistrovství se ani nekvalifikovala.

Vzhledem k vítězství nad dějinným rivalem z Kamerunu drží naději na rozšíření sbírky deseti medailí.

V 19. minutě ji poslal do vedení Odion Ighalo, ale soupeř těsně před poločasem otočil skóre. Vyrovnal Stephane Bahoken a následně skóroval Clinton N'jie.

V 63. minutě dal ovšem svůj druhý gól v utkání Ighalo a postupovou trefu zařídil po Ighalově přihrávce Alex Iwobi.

Alex Iwobi (vlevo) střílí vítězný gól Nigérie v utkání s Kamerunem
zdroj: ZUMA autor: Ulrik Pedersen

Egyptský výběr v čele s útočníkem Mohamedem Salahem, vítězem Ligy mistrů s Liverpoolem, byl největším favoritem turnaje a usiloval o vylepšení rekordu o osmou trofej.

Jenže po dlouho bezbrankovém stavu v 85. minutě neuhlídal jihoafrického útočníka Lorcha a vyrovnat už nestihl.