Kalas si zahraje o postup do Premier League, Vydra skončil

Dva čeští fotbalisté se střetli o šanci na postup do Premier League. Lépe dopadl Tomáš Kalas, který s Fulhamem v prvním kole play-off druhé anglické ligy vyřadil Derby s Matějem Vydrou. To sice první zápas na svém stadionu vyhrálo 1:0, jenže v odvetě zvítězil Fulham 2:0 a o postup mezi elitu si to rozdá s vítězem duelu mezi Aston Villou a Middlesbrough.

Dennis Odoi dává postupový gól Fulhamu
zdroj: ČTK/EMPICS autor: Nigel French

První zápas zvládlo lépe Derby, které zvítězilo zásluhou přesné hlavičky Jeromeho. Odvetu však režíroval Fulham. Měl držení míče 65 procent a dvacetkrát jeho hráči vystřelili, z toho desetkrát trefili branku Derby, jehož hráči mezi tři tyče mířili jen jednou.

Ve 47. minutě se pak po sérii zahozených šancí prosadil Sessegnon a v součtu s prvním zápasem vyrovnal skóre. V 66. minutě vstřelil postupový gól hlavou po rohu Odoi.

Derby se ještě snažilo s výsledkem něco udělat a hned nasadilo do hry Vydru, který překvapivě začal na lavičce, ale ani on vyřazení neodvrátil. Posledních 15 minut pomohl výhru Fulhamu ubránit i Kalas.