Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Kalas po premiéře: Ani jsem nestihl být nervózní

Londýn - Tomáš Kalas byl vlastně sám zaskočený z toho, že před dnešní premiérou v základní sestavě Chelsea netrpěl nervozitou. Pak předvedl ve středu obrany kvalitní výkon – Blues nedovolili hostům z Liverpoolu ani branku. Kalase pak chválil i trenér Jose Mourinho.

Tomáš Kalas v souboji s Raheemem Sterlingem
zdroj: imago sportfotodienst

Dvacetiletý Kalas dosud za Chelsea odehrál jen dvě minuty. První větší šanci od trenéra Josého Mourinha dostal až proti Liverpoolu, když nahradil zraněného kapitána Johna Terryho. "Nebyl jsem nervózní a trochu mě to samotného překvapilo. Možná to bylo i proto, že jsem se dozvěděl o svém zařazení do sestavy až dnes, takže na nervozitu ani nebyl čas," řekl Kalas.

Mourinho mu prý nominaci oznámil lehce netradičním způsobem. "Trenér se zeptal nejzkušenějších hráčů, proti komu debutovali v Premier League. Oni vzpomínali na různé kluby, pak se otočil na mě a povídá: No a ty budeš hrát napoprvé s Liverpoolem," prozradil Kalas.

Jose Mourinho: "Smáli jsme se tomu, že Lampard či Cole začínali proti malým klubům, zatímco Tomáš hned proti Liverpoolu. Bylo to pro něj skvělé a myslím, že na to nikdy nezapomene."

Kalas nastoupil v centru obrany vedle zkušeného Branislava Ivanoviče. "Věřím, že moc znát nebylo, že nejsme sehraní. Samozřejmě jsem na vlastní kůži poznal, v čem se ještě musím zlepšovat a na čem zapracovat, ale měl jsem z toho dobrý pocit," konstatoval Kalas. Dobrý pocit z jeho výkonu měli i experti v Británii. "Kalas s Ivanovičem byli excelentní," prohlásil bývalý útočník Celticu Glasgow John Hartson.

Chválou nešetřil ani Mourinho. "Zahráli jsme velmi dobře. Každý hráč byl vynikající a podal fantastický výkon. Opravdu mě potěšili," uvedl Mourinho. Na velké oslavy se však Kalas nechystá. "Gratulací bylo hodně, zvlášť po tak důležité výhře. Ale na oslavy moc nejsem. Zavolám si s rodinou, ale zítra jde fotbalový život dál a už dopoledne máme trénink. Takže možná až v létě si zavzpomínám, jaký byl můj první duel v základní sestavě," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy