Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Kadlec o šancích Midtjyllandu: United nejsou roboti. Můžeme postoupit

Herning (Dánsko) – Poprvé si nejspíš oblékne v soutěžním zápase dres Midtjyllandu a premiéra to pro Václava Kadlece bude hodně ostrá. Dánský mistr v Evropské lize přivítá slavný Manchester United. Český útočník však z věhlasného celku strach nemá a věří, že jeho nový tým má šanci uspět.

Václav Kadlec
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"První zápas bude velmi těžký. Podle mě to však bude dobré, dařilo se nám v přípravě a jsme v pohodě," řekl Kadlec, který přišel do Midtjyllandu v zimě z Eintrachtu Frankfurt.

Sám už má s anglickými soupeři zkušenosti. "Se Spartou jsem hrál proti Chelsea a Liverpoolu a myslím, že to bude stejný level. Musíme hrát třeba jako proti Kodani. United jsou lidský tým, ne tým robotů, takže máme šanci," upozornil jedenáctinásobný reprezentant.

Zatímco pro Midtjylland je druhé kolo Evropské ligy velký úspěch, United zažívají nepovedené období. Na podzim vypadli z elitní Ligy mistrů, v domácí soutěži jsou až na pátém místě a neustále se spekuluje o konci trenéra Louise van Gaala. Navíc do Dánska neodcestoval zraněný kapitán Wayne Rooney, který podle médií může týmu kvůli poškozeným kolenním vazům chybět až dva měsíce.

"Manchester je samozřejmě favorit, ale fotbal je bláznivý a nikdy nevíte, kdo vyhraje. Myslím, že je to v procentech možná 60 na 40 pro United," konstatoval Kadlec, jehož spoluhráčem v Midtjyllandu je také český obránce Filip Novák.

Z hvězdných protihráčů se Kadlec nejvíc těší na španělského gólmana Davida de Geu. "Mám tohohle brankáře rád. Už jsem si proti němu zahrál za jednadvacítku asi před čtyřmi lety," vzpomínal odchovanec Bohemians 1905.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy