Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXV. letních olympijských her Barcelona 1992

Kadlec je v nominaci na nejlepšího mladého fotbalistu Evropy

Řím - Talentovaný útočník Václav Kadlec ze Sparty se ocitl v nominaci na nejlepšího fotbalistu Evropy do 21 let. Pořadatel ankety Golden Boy, italský list Tuttosport, jej zařadil mezi 39 hráčů, pro něž mohou hlasovat novináři z fotbalově vyspělých evropských zemí.

Václav Kadlec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

O titul nejlepšího mladého hráče se Kadlec uchází s věhlasnými talenty, jako jsou Oxlade-Chamberlain z Arsenalu, Varane z Realu Madrid či El Shaarawy z AC Milán. Nejvíce hlasů zatím dostal dvacetiletý Jano Ananidze ze Spartaku Moskva.

Prvním vítězem ankety se stal v roce 2003 Rafael van der Vaart, když mu bylo 20 let a hrál za Ajax Amsterodam. V dalších letech byli mladou hvězdou zvoleni Wayne Rooney, Lionel Messi, Cesc Fábregas, Sergio Agüero, Anderson, Alexandre Pato, Mario Balotelli a loni vyhrál Mario Götze z Dortmundu.

Kadlec se v seznamech nejtalentovanějších hráčů světa neocitl poprvé. Například jeden z nejlepších fotbalových blogů In Bed with Maradona jej také s Tomášem Necidem vloni zařadil do svého žebříčku The 100. Na blogu mimo jiné najdete rozsáhlé profily všech jmenovaných hráčů i to, jak svůj talent podle tvůrců stihli rozvinout za uplynulý rok.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy