Následuje
Buly

Juventus získal Mela, do Fiorentiny možná vyšle Grygeru

Turín - Defenzivní záložník Felipe Melo přestupuje z Fiorentiny do Juventusu Turín. Odstupné se prý pohybuje kolem 600 milionů korun. Podle prezidenta Juventusu Giovanniho Gigliho není ještě Melův přestup oficiálně uzavřen, k jeho dokončení ale už zbývají vyřídit jen potřebné administrativní úkony. V rámci přesunu brazilského fotbalisty do Turína by se mohl v následujících týdnech stěhovat opačným směrem český obránce Zdeněk Grygera. Spekuluje o tom italský deník Gazzetta dello Sport.

Melo přišel do Fiorentiny před minulou sezonou ze španělské Almerie a ve fialovém dresu debutoval v třetím předkole Ligy mistrů proti pražské Slavii. Sezona mu vyšla výborně a vzbudil zájem evropských velkoklubů. V červnu se spekulovalo o záložníkově přestupu do Arsenalu. Ten zdánlivě padl podpisem nové smlouvy do roku 2013, na níž se Brazilec s Fiorentinou domluvil minulé úterý. Poté vstoupil do hry Juventus a uspěl.

Grygera působí v dresu "Staré dámy" od června 2007, kdy přišel z Ajaxu Amsterodam. V uplynulé sezoně odehrál většinu utkání a připsal si dvě branky. Přesto je stále častěji spojován s odchodem z Juventusu, naposledy se minulý týden mluvilo o jeho možném přesunu do Panathinaikosu Athény.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy