Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Juventus přišel kvůli účetnictví o 10 bodů v Serii A, Nedvěd byl zproštěn viny

Juventus přišel kvůli nesrovnalostem v účetnictví o 10 bodů v tabulce Serie A a klesl mimo pozice zajišťující účast v Lize mistrů. Sportovní soud Italské fotbalové federace (FIGC) nicméně opět zprostil viny bývalého viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda. Někdejší kapitán české reprezentace dostal v lednu společně s dalšími klubovými funkcionáři osmiměsíční zákaz působení ve fotbale, který v dubnu tribunál Italského olympijského výboru zrušil.

Ángel Di María gestikuluje v dresu Juventusu
zdroj: REUTERS

FIGC vynesl trest krátce před výkopem pondělního ligového utkání Juventusu v Empoli. Turínští po odpočtu klesli v tabulce z druhého místa na sedmé a ztrácí pět bodů na AC Milán, který drží čtvrtou příčku, jež jako poslední zajišťuje postup do LM. Vedení klubu uvedlo, že prostuduje plné znění rozsudku a pak se rozhodne, zda se odvolá k Italskému olympijskému výboru.

"Stará dáma" původně kvůli aféře přišla v tabulce o 15 bodů, tento trest však odvolací soud v dubnu zrušil. Vrchní žalobce FIGC Giuseppe Chiné nyní žádal o odpočet 11 bodů a tresty pro Nedvěda a dalších šest bývalých činovníků klubu. Všichni byli zproštěni viny.

Potrestáni nicméně zůstali bývalý prezident klubu Andrea Agnelli a další tři vrcholní funkcionáři, kteří minulý měsíc s odvoláním neuspěli. Kompletní vedení Juventusu včetně Agnelliho či Nedvěda rezignovalo loni v listopadu, když se podezřením z falšování účetnictví začala zabývat turínská prokuratura.

Juventus podle úřadů několik let uměle nafukoval tržní hodnotu svých hráčů a zapisoval do účetnictví nadměrně vysoké přestupové částky. Předstíral tak, že má větší zisky, než ve skutečnosti měl.

Problémy klubu se ještě prohloubily minulý týden, když ho národní fotbalová federace obvinila z nesrovnalostí ve výplatách hráčům během dvou "covidových" sezon.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články