ČEZ Extraliga 2023/2024

Juventus přepsal historii a potřetí v řadě vyhrál Italský pohár

Turín – Italský pohár má třetí rok po sobě stejného vítěze. Juventus Turín porazil ve finále Lazio Řím 2:0 a jako prvnímu klubu v historii se mu podařilo na trofej dosáhnout potřetí v řadě. O vítězství rozhodly branky Alvese a Bonucciho.

Slavící Juventus
zdroj: ČTK/AP autor: Angelo Carconi

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho rozhodli o výhře už v prvním poločase díky brankám defenzivních hráčů. Ve 12. minutě po krásném centru Alexe Sandra skóroval z voleje "koníčkem" o zem Dani Alves a o dalších dvanáct minut později zvýšil zblízka po rohu nehlídaný obránce Leonardo Bonucci.

Juventus získal první ze tří trofejí, kterými by mohl korunovat vydařenou sezonu. Dvě kola před koncem italské ligy vede turínský klub tabulku s náskokem čtyř bodů a 3. června ho čeká finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Juventus - Lazio Řím 2:0 (2:0)

Branky: 12. Alves, 24. Bonucci.