Volejbalový magazín

Juventus přejel Lazio a pošesté vyhrál italský Superpohár

Řím - Týden před startem nejvyšší italské fotbalové soutěže si fotbalisté Juventusu zajistili zisk první trofeje v sezoně. Celek z Turína obhájil italský Superpohár, když v utkání na Olympijském stadionu v Říme smetl svého soupeře Lazio 4:0.

Slavící hráči Juventusu (uprostřed Carlos Tévez)
zdroj: ZUMA autor: Adamo Di Loreto

Lazio, které se musí šest měsíců obejít bez svého kapitána Stefana Mauriho kvůli trestu za podíl v aféře s ovlivňováním ligových zápasů, prohrávalo od 23. minuty, kdy se z otočky trefil Francouz Paul Pogba.

Další branky padaly až po změně stran. Nejprve se v 52. minutě prosadil po přihrávce Stephana Lichtsteinera obránce Giorgio Chiellini. Za další dvě minuty se švýcarský reprezentant proměnil z nahrávače ve střelce a Juventus vedl už 3:0.

Rozhozená obrana Lazia inkasovala vzápětí počtvrté, když se svojí první brankou v dresu Juventusu po přestupu z Manchesteru City prosadil Carlos Tévez. Juventus tak po jasné výhře slaví pošesté v historii zisk italského Superpoháru.

Italský Superpohár

Juventus - Lazio Řím 4:0 (1:0) Branky: 23. Pogba, 52. Chiellini, 54. Lichtsteiner, 56. Tévez.