Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
NH Ostrava – BK Opava

Juventus o další body nepřijde, zaplatí statisíce Eur pokuty

O další body Juventus v Serii A nepřijde. Se Sportovním soudem Italské fotbalové federace (FIGC) se klub dohodl na zaplacení pokuty za nesrovnalosti v platech hráčů. Turínský klub zaplatí 718 tisíc eur (přes 17 milionů korun) a další proces uzavřel i slibem, že se v rámci dohody o vině a trestu neodvolá.

Fotbalisté Juventusu
zdroj: Reuters

Juventus v minulém týdnu přišel o deset bodů v Serii A kvůli nesrovnalostem v účetnictví. Vedoucí funkcionáři včetně bývalého viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda nicméně byli zproštěni viny. Původně měl někdejší kapitán české reprezentace osmiměsíční zákaz působení ve fotbale. A Juventusu hrozil až patnáctibodový odpočet.

Nejúspěšnější italský klub však čelil v jiném procesu další ztrátě bodů kvůli nesrovnalostem ve výplatách hráčům ve dvou "covidových" sezonách. Juventus tehdy oficiálně pozastavil fotbalistům mzdy, ale peníze jim údajně tajně nadále vyplácel. A utajené platby navíc zpětně nevyúčtoval.

Jako jediný dnes odmítl dohodu bývalý prezident Juventusu Andrea Agnelli, v polovině června ho proto čeká soud.

Kompletní vedení "Staré dámy" včetně Agnelliho či Nedvěda rezignovalo loni v listopadu, když se podezřením z falšování účetnictví začala zabývat turínská prokuratura. Podle úřadů několik let uměle nafukoval tržní hodnotu svých hráčů a zapisoval do účetnictví nadměrně vysoké přestupové částky. Předstíral tak, že má větší zisky, než ve skutečnosti měl.

Juventusu po bodovému odpočtu patří kolo před koncem ligové sezony sedmé místo, které zaručuje start v závěrečném předkole Evropské konferenční ligy. Prestižní Ligu mistrů si Turín v příští sezoně nezahraje, stále má šanci na účast v Evropské lize. Z evropských pohárů nicméně může Juventus kvůli finančním prohřeškům vyloučit UEFA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články