Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Jsem z toho úplně hotový. Je to splněný dětský sen, zářil po gólu Krmenčík

Plzeň – Už na jaře se dvěma góly podílel na jasné výhře Plzně na půdě Sparty a i v podzimním šlágru Michael Krmenčík zamířil přesně do sítě letenských. Právě jeho gól nakonec rozhodl o výhře 1:0 a útočník Západočechů po zápase zářil štěstím. Rozhodující branku dokonce označil za splněný sen.

"Teď jsem z toho ještě víc v pr.... než na Spartě. Ani nevím, jak ten pocit popsat," řekl Krmenčík. "Je to splněný dětský sen, i když to jsem už taky říkal a nechci se opakovat. Přál bych to asi každému zažít, dát jediný gól proti Spartě, který znamená tři body. Jsem rád, že dneska se to stalo zrovna mně," doplnil třiadvacetiletý rodák z Kraslic.

Že se mu daří proti Spartě, považuje spíše za náhodu. "Připravuji se jako na každý jiný zápas. Lhal bych, kdybych řekl, že proti Spartě nemám zvýšenou motivaci. Asi pro každého hráče, když proti němu nastoupí Sparta, je to něco víc, než když hrajete třeba proti Zlínu. Sparta je Sparta, a když jsme v Plzni, Sparta se musí porážet," uvedl Krmenčík.

Šlágr rozhodl v 26. minutě, kdy ve skluzu dostal míč do sítě po centru Romana Hubníka. "Jsem moc rád, že jsme vyhráli, a to, že jsem dal gól já, je taková třešnička na dortu. Měl jsem radost, že jsem mohl nastoupit od začátku, a trenérovi jsem se odvděčil brankou," uvedl Krmenčík, který dostal jako jediný z útočníků šanci v základní sestavě, neboť Viktoria se proti Spartě vrátila k rozestavení s pěti záložníky.

Je nám líto, video expirovalo.
Krmenčík: Byl to specifický zápas, za vítězství jsem moc rád

"Máme dva styly herního rozestavení, což je pro nás plus. Trenér zvolil nějakou taktiku směrem k soupeři, a že jsem mohl být vepředu zrovna já a dát gól, jsem samozřejmě rád. Vůbec jsem se ničeho nezalekl a chtěl jsem odevzdat maximum," konstatoval Krmenčík.

V 70. minutě se nechal vystřídat Tomášem Poznarem. "Měl jsem nakopnuté lýtko, tak jsem raději po domluvě s trenérem a Horvim (asistentem Pavlem Horváthem) vystřídal. Aby tam přišel čerstvý Pozny a udržel nějaké balony," prohlásil Krmenčík.

S čtyřmi brankami je nejlepším střelcem Plzně v ligové sezoně, přitom v létě vzhledem k velké konkurenci v útoku mohl odejít. "Bylo to tak 50 na 50. Když se vrátím do úplně hluboké historie, začínal jsem jako šestnáctiletý kluk a vzhlížel jsem k Davidovi Limberskému nebo Pavlu Horváthovi. Je to splněný sen, že mohu hrát za Viktorku a dávat za ni góly," doplnil Krmenčík.

Plzeň odskočila Spartě na sedm bodů, Krmenčík to ale ještě nepovažuje za rozhodující. "Ještě nejsme ani v polovině soutěže. Nedělal bych tu žádné závěry. Je tam Mladá Boleslav a jiné týmy. S Boleslaví ještě budeme hrát a to utkání potřebujeme zvládnout, aby nám boj o titul neutekl," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy