Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

John Terry skončil v anglické reprezentaci

Londýn - Fotbalový obránce John Terry z Chelsea skončil v jednatřiceti letech v anglickém národním týmu. Bývalý reprezentační kapitán odehrál za "Albion" 78 utkání, ale své další působení označil za neudržitelné kvůli tomu, že ho domácí fotbalová asociace (FA) vyšetřuje kvůli podezření z rasismu. Toho se měl dopustit v loňském utkání s Queens Park Rangers, kdy měl osočit Antona Ferdinanda, bratra svého reprezentačního spoluhráče Ria Ferdinanda, že je "černá p**a". Terry již absolvoval soudní stání, které jej nakonec zprostilo viny.

Terry a Ferdinand
zdroj: EPA autor: Andy Rain

Stoper Chelsea kvůli tomu přišel v reprezentaci o kapitánskou pásku, což donutilo k rezignaci trenéra Fabia Capella. Po skončení soudního řízení a policejního vyšetřování mohla v řízení pokračovat FA, která tak učinila a Terryho později obvinila. Slyšení před asociací čeká Terryho v pondělí.

"Tím, že mě FA obvinila, i když jsem byl očištěn před soudem, učinila moje další působení v národním týmu neudržitelným," prohlásil Terry. Důrazný stoper a spoluhráč Petra Čecha z Chelsea odehrál od svého debutu v roce 2003 za národní tým 78 zápasů, ve kterých nastřílel šest branek. Hrál na dvou mistrovstvích světa i evropských šampionátech včetně toho posledního letos v Polsku a na Ukrajině.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články