Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Jiráček přeci jen musí na operaci

Berlín – Problémy Petra Jiráčka s tříslem jsou větší, než se čekalo. Český fotbalový reprezentant musí začátkem prosince podstoupit operaci zraněných třísel a po ní ho čeká čtyřtýdenní rehabilitace. Podle trenéra Hamburku Thorstena Finka by se měl Jiráček v lednu zapojit do zimní přípravy a na jaře bude znovu hrát. 

Petr Jiráček
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Jiráček měl podle manažera Dalibora Laciny jít na zákrok už na konci října. Německý tisk však poté informoval, že operace nebude nutná, bývalý tahoun Plzně si ale kvůli léčení do konce podzimní části bundesligové sezony už neměl zahrát.

Německý klub nakonec sdělil, že zákrok přeci jen podstoupí na začátku prosince a pak zahájí rehabilitaci, aby od ledna mohl naskočit do přípravy mužstva na jarní část sezony. "Předpokládám, že v ní by měl zase začít nastupovat," uvedl Fink.

Jiráček do Hamburku přestoupil v létě z konkurenčního Wolfsburgu, za severoněmecký klub toho ale zatím mnoho neodehrál. Hned ve svém druhém zápase v novém dresu byl vyloučen, načež následoval dvouzápasový trest. Po návratu na trávník jeho výkony limitovaly potíže s tříslem a od října kvůli nim nehraje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy