Následuje
MS 2020 Německo

Jiráček může z HSV odejít. Návrat do Česka je teď nereálný, řekl jeho agent

Hamburk - Hamburk už údajně nepočítá s českým záložníkem Petrem Jiráčkem. Devětadvacetiletý fotbalista, který má smlouvu do léta 2016, se v posledních sezonách nedokázal dlouhodobě probojovat do základní sestavy HSV. Píše o tom německý list Bild.

Petr Jiráček
zdroj: PICTURE ALLIANCE autor: homas Eisenhuth

Jiráček přišel do Hamburku v létě 2012 z jiného bundesligového klubu Wolfsburgu za čtyři miliony eur. V minulé sezoně bývalý středopolař Plzně zasáhl do 19 ligových zápasů, celkem v Německu odehrál 66 utkání a vstřelil čtyři branky.

"V sobotu jsem mluvil se sportovním ředitelem, čekali jsme ještě na rozhovor Petra s trenérem. Všichni se vyjádřili v tom smyslu, že pokud chceš zůstat, není na tebe vyvíjený žádný tlak. Když zůstaneš, tak jenom ber na vědomí, že pravděpodobně nebudeš dostávat tak velkou sportovní příležitost. Ale ve fotbale se věci mění a za měsíc může být všechno jinak," řekl Lacina.

Odejde Jiráček z Hamburku? Možnosti má, do ČR ale nepůjde

Hamburk, který se v posledních dvou ročnících udržel v nejvyšší soutěži až díky úspěšné baráži, by podle Bildu v létě vedle Jiráčka rád prodal i lotyšského útočníka Artjomse Rudnevse a dalšího ofenzivního hráče Jacquese Zouau z Kamerunu.

"Hamburk se po těch dvou neúspěšných sezonách rozhodl jednak z finančních důvodů zredukovat kádr a zároveň ho i obměnit. Proto za hráči, kteří mají už jenom krátkodobé kontrakty, přišli a řekli jim, že pokud budou mít nabídku, mohou odejít," přiblížil Lacina.

Podle něj však Jiráček nebude z HSV, kde působí i český brankář Jaroslav Drobný, odcházet za každou cenu. "Teď si děláme určitý průzkum trhu, co by se eventuálně rýsovalo a podle toho se rozhodneme. Není vůbec vyloučené, že Petr v Hamburku zůstane do konce smlouvy. Musíme zvolit lepší variantu, než zůstat v Hamburku, kde má s rodinou nový byt i dobrou smlouvu. Za rok stejně bude volným hráčem," uvedl fotbalistův agent.

Přestože se několikrát spekulovalo o Jiráčkově návratu do Plzně, tak je prý odchod osmadvacetinásobného reprezentanta do české ligy před vypršením kontraktu nereálný. "Buď zůstane v Hamburku, nebo odejde do zahraničí, eventuálně jinam v Německu. Ale určitě se před koncem stávající smlouvy do Čech vracet nebude," dodal Lacina.

Zdroj
ČTK, Bild

Hlavní zprávy