Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Jihlavu čeká souboj s trenérem, který ji přivedl do ligy

Jihlava/Olomouc – Předehrávka 5. kola Gambrinus ligy svede dohromady týmy Olomouce a Jihlavy. Obzvláště prestižní bude souboj pro nového trenéra Hanáků Romana Pivarníka, který v loňské sezoně dovedl k postupu do první ligy právě Vysočinu. Nováček z Jihlavy zatím ve čtyřech kolech nasbíral čtyři remízy, Olomouc má prozatím jen o bod více.

Radost fotbalistů Jihlavy
zdroj: isifa/VLP autor: Michaela Hasíková

"Vždycky jde nejdříve o úspěch týmu, důležité je, aby v Jihlavě uspěla Olomouc. Když budu mluvit jen za sebe, určitě je to utkání pro mě více prestižní a zvláštní. V Jihlavě jsem strávil část své kariéry a mám na to příjemné vzpomínky, zvlášť na letošní postup," řekl olomoucký kouč.

Vysočina si po návratu do elitní soutěže vůbec nepočíná špatně. Ze čtyř zápasů uhrála čtyři remízy a v posledním kole měla na dosah skalp mistrovského Liberce, který srovnal až ve čtvrté minutě nastavení.

"Touhu po výhře z hráčů vnímám před každým duelem. Bohužel ne vždy se nám, i s ohledem na kvality soupeře, podaří tříbodový zisk. Na druhou stranu je pravdou, že jsme dosud v žádném duelu nepropadli, tudíž věříme, že bychom se v pátek mohli vítězství konečně dočkat," řekl pro klubový web trenér František Komňacký.

Bývalý trenér Olomouce Roman Pivarník
zdroj: ČT24

Faktor "Pivarník" ho nechává klidným. Jihlavský lodivod nicméně připustil, že o jeho hráčích má olomoucký trenér větší přehled a poznatky. "Pro naše hráče může představovat i pozitivní motivaci, že nastoupí proti trenérovi, jenž je dovedl do ligy," podotkl Komňacký.

Pivarník má také jasno v tom, co soupeře nejvíce zdobí. "Má velmi nebezpečný přechod do útoku. Dokáže zaútočit v dostatečném počtu hráčů, tím se dokázala prosadit ve všech čtyřech dosavadních zápasech. To je určitě její přednost, na kterou si musíme dát pozor," doplnil Pivarník. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy