Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Jihlava začala přípravu bez Komňackého

Jihlava - Zatím bez hlavního kouče Františka Komňackého zahájili přípravu na novou sezonu fotbalisté prvoligového nováčka Vysočiny Jihlava. Při absenci reprezentačního asistenta vedou přípravu do skončení mistrovství Evropy Josef Vrzáček, trenér brankářů Tomáš Jansa a nový asistent Marek Zúbek. "Dopoledne jsme si po rozcvičce zahráli fotbálek, odpoledne už ale začala ostrá příprava," uvedl Vrzáček, který dočasně převzal hlavní trenérské kormidlo. Na prvním tréninku se sešlo 27 hráčů.

Jaromír Blažek
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Jsme na úplném počátku letní přípravy. Kádr, který do ní vstoupil, ještě dozná celé řady změn. Cílem je získat do každé řady jednoho až dva hráče. K první selekci kádru dojde 7. července po letním turnaji v Berouně. Není vyloučeno, že svoji pozici neobhájí někteří členové týmu z uplynulé sezony," uvedl sportovní manažer Josef Jinoch.

Z hostování ve Varnsdorfu se vrátil do Jihlavy stoper Petr Filip a z Vlašimi záložník Jan Kosak. S prvoligovým kádrem se připravuje i devět mladých odchovanců. Vedle nich přišli na zkoušku brankář Jan Hanuš a ze Slovenska stoper Marian Štrbák.

Čtyřiadvacetiletý Hanuš je odchovancem Slavie a na kontě má 12 prvoligových startů. Na jaře hostoval v druholigové Vlašimi. "Toužil jsem po návratu do první ligy. Velmi se těším na spolupráci se zkušeným Jaromírem Blažkem, od kterého se mohu mnohému přiučit a zároveň získat další motivaci do práce. V Jihlavě nejdu zcela do neznáma," poznamenal na klubových stránkách Hanuš.

Oproti minulé sezoně v jihlavském kádru chybí brankář Maksims Uvarenko, kterému skončila smlouva a hledá si nové angažmá. Do mateřských klubů se vrátili Marek Jungr a Jan Halama, v Jihlavě už nebude působit ani stoper Martin Komárek. Po dvanácti sezonách v týmu skončil i Michal Veselý, kterému vedení klubu neprodloužilo smlouvu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy