Následuje
ODM 2020: Hokej

Ještě že už podzim skončil, ví Ščasný

Teplice - Byli největším překvapením začátku podzimu, postupně však jejich forma vyprchávala - teplickým fotbalistům nevyšel ani jeden z posledních čtyř zápasů, vše korunovala domácí porážka se Znojmem 1:3. Trenér Zdeněk Ščasný po skončení první části sezony kvituje, že bude moci přes zimu dát svůj tým znovu dohromady.

Trenér Ščasný na lavičce Teplic
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Mezi důvody porážky podle Ščasného patří úzký kádr a s tím související únava. "Na Baníku jsme nepodali úplně optimální výkon, vrátili jsme se v úterý nad ránem a v pátek hrajeme znovu. Nemyslím, že by to hráči podcenili. Spíš jde o únavu, ať už fyzickou, nebo psychickou," dodal. Přes zimu chce mužstvo posílit, jelikož v závěru podzimu doplatil na úzký kádr, který se ještě zmenšil vinou zranění. Mimo jiné postrádal nejlepšího střelce Eidina Mahmutoviče, který bude mimo po zbytek sezony.

"Musíme mužstvo dobře doplnit, je tam spousta dlouhodobých absencí. Je to problém jak z hlediska ligy, tak i tréninku. Nemůžeme mít na tréninku 14 lidí," mínil Ščasný. Ví ale, že hledání posil bude těžké. "Byli tu dva hráči na zkoušku a další přijdou. Ale není to jednoduché, podívejte se v naší lize a zkuste sehnat a zaplatit někoho kvalitního. Pořád tvrdím, že v zahraničí se dají sehnat kvalitní hráči za rozumnějších podmínek," dodal kouč.

Zdeněk Ščasný:

"Tuhle porážku už zpátky nevezmeme, ale jsem rád, že ten podzim skončil. Poslední zápasy už nebyly dobré, hráčům docházely síly, nad tím se musíme zamyslet."

Vedle Mahmutoviče proti Znojmu hodně postrádal levého beka Jana Kroba. Na jeho místě zkoušel několik variant, ale žádná se neujala. "Ukázalo se, jak je pro nás Krob cenný. Někoho musíme sehnat," dodal Ščasný.

Závěr ligového podzimu podle kouče Teplic ovlivnil i termínový kalendář, který dvakrát soutěž přerušil kvůli Poháru České pošty a přípravě reprezentace. "Termínový kalendář je naprosto absurdní. Stojíme kvůli zápasu s Kanadou, pak obětujeme víkend kvůli zatraktivnění poháru, na který sice přijde o 500 lidí víc, ale pak na ligu dorazí jen dva tisíce fanoušků," připomněl Ščasný, že měsíc po šestnáctitisícové návštěvě na utkání s Plzní přišla do Teplic jen zhruba desetina příznivců. "S tím je potřeba něco udělat," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy