Jednadvacítka ve Francii vedla, ale nakonec poprvé pod Krejčím padla

Až v šestém utkání pod vedením trenéra Karla Krejčího fotbalová reprezentace do jednadvaceti let poprvé prohrála. V přípravném zápase ve Francii neudržela vedení a podlehla 1:3.

Lvíčata ve Francii po boji prohrála

Český tým poslal do vedení ve 36. minutě Patrik Žitný, který odražený míč pohotovou střelou umístil do sítě. Francouzi už za tři minuty odpověděli. Odsonne Edouard si pohrál s obranou hostů a zblízka překonal brankáře Matouše Trmala.

Druhý poločas už jasně patřil domácím. V 55. minutě dokonal obrat Bryan Mbeumo a chvíli nato přidal pojistku Jeff Reine-Adelaide po další povedené kombinaci. Češi nenavázali na páteční domácí vítězství 2:0 nad Litvou v úvodním zápase kvalifikace mistrovství Evropy 2021.

Francie "21" - Česko "21" 3:1 (1:1)

Branky: 39. Edouard, 55. Mbeumo, 64. Reine-Adelaide - 36. Žitný.

Sestava ČR: Trmal - Holík, Plechatý, Chaluš, Souček (85. Douděra) - Sadílek, Janošek (60. Bucha) - Matoušek (75. Hložek), Havelka (86. L. Krejčí), Žitný (85. Vaníček) - O. Šašinka (76. Graiciar). Trenér: K. Krejčí.