Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Jednadvacítka startuje přípravu i s Kalasem a Kadlecem

Praha - Česká fotbalová jednadvacítka odstartuje dlouhodobou přípravu na domácí mistrovství Evropy 2015 hned s devíti stříbrnými medailisty z ME do 19 let 2011. A to včetně Tomáše Kalase a Václava Kadlece, kteří už nakoukli i do reprezentačního áčka. Oba jsou v třiadvacetičlenné nominaci na přípravné zápasy s Ukrajinou a Tureckem.

Utkání Česko - Rusko
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Těmito duely hranými v Mladé Boleslavi a v Plzni pro český výběr oficiálně zahajuje příprava na vrchol, kterým je domácí evropský šampionát v roce 2015. "Podzimní duel se Švédskem do toho ještě nepočítám, protože tam nebylo moc času na práci. Pro mě to oficiálně začíná až nyní," řekl trenér Jakub Dovalil na dnešní tiskové konferenci.

V letošním roce se chce zaměřit především na vyhledávání hráčů. "Budeme se snažit vyzkoušet 40 až 50 hráčů. Rok 2014 bude stabilizační a rok 2015 dolaďovací," vysvětlil strategii. Na první akci tak bere zejména hráče, kteří byli úspěšní v juniorských výběrech. "Někteří hráči z té úspěšné devatenáctky nedostávají tolik prostoru v lize, takže jim tato mezinárodní konfrontace přijde vhod," míní Dovalil.

Těší ho, že si může vyzkoušet i Kalase s Kadlecem. "Momentálně se nevešli do kádru reprezentačního áčka, tak jsme se dohodli, že je pozveme my. Nyní je brzo tvrdit, že oba budou stejně jako Láďa Krejčí či Matěj Vydra v konečné nominaci pro turnaj, to ovlivní hodně věcí, ale pokud budou mít zájem, mohli by tam být všichni čtyři. Proto si je chceme vyzkoušet, abychom s nimi neztratili kontakt," vysvětlil Dovalil.

Ukrajinu a Turecko považuje za hodně kvalitní prověrku. "Jsou to silní soupeři, kteří nám nastaví zrcadlo, jak na tom jsme," míní Dovalil. Duel s Ukrajinou se hraje 22. března v Mladé Boleslavi, s Tureckem se hraje 26. března v Plzni. "V poslední době jsme hráli hodně v Jablonci, ale s ohledem na mistrovství jsme si připravili projekt, že se chceme představit v co nejvíce regionech," vysvětlil Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let

Brankáři: Jiří Pavlenka (Ostrava), Michal Reichl (Olomouc), Tomáš Koubek (Hradec Králové).

Obránci: Jakub Jugas (Příbram), Marek Kysela (Jablonec), Šimon Falta (Olomouc), Jakub Brabec (Brno), Tomáš Kalas (Vittese), Arnhem Matěj Hybš (Sparta), Roman Polom (Sparta), Tomáš Holeš (Hradec Králové).

Záložníci: Ondřej Petrák (Slavia), Adam Jánoš (Sparta), Jaromír Zmrhal (Slavia), Jakub Plšek (Olomouc), David Houska (Olomouc), Martin Frýdek (Liberec), Lukáš Masopust (Jihlava), Tomáš Přikryl (Sparta), Antonín Fantiš (Ostrava).

Útočníci: Jiří Skalák (Slovácko), Václav Kadlec (Sparta), Jakub Rolinc (Olomouc).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy