Následuje
MS 2020 Německo

Jednadvacítka půjde na Nizozemce i s Kadeřábkem

Praha – Tři nováčci se objevili v nominaci jedenadvacítky na přípravné utkání s Nizozemskem. Poprvé do týmu Jakuba Dovalila nakouknou sparťan Pavel Kadeřábek, teplický stoper Michael Lüftner a útočník Adam Ševčík, který z Olomouce hostuje v Nitře. Nominován je i Ladislav Krejčí, který se po zranění ještě nevešel do nominace seniorské reprezentace.

Roman Polom a Pavel Kadeřábek
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermeyer

Kadeřábek si o nominaci podle Dovalila řekl dobrými výkony na pravém kraji obrany Sparty, kde v úvodu sezony začal pravidelně nastupovat. "Také Lüftner pravidelně nastupuje v teplické obraně. Oba dostanou prostor se ukázat," řekl Dovalil. Dovalil využil možnosti povolat Krejčího, který sice je v širším kádru reprezentačního áčka, ale patří mezi hráče, kteří mohou startovat na domácím mistrovství Evropy jednadvacítek v roce 2015. "Kvůli zranění teď z áčka vypadl, proto mu tento zápas určitě prospěje," míní Dovalil.

Nominaci trenérovi zkomplikovala pondělní ligová dohrávka mezi Ostravou a Jabloncem. "Kvůli tomu jsem se musel rozhodnout, že do nominace nezařadím Antonína Fantiše a Marka Kyselu, kteří by jinak ve výběru byli," dodal Dovalil.

Zápas s Nizozemskem, který se odehraje ve středu 14. srpna od 18:00 na Žižkově, bere jako dosud nejkvalitnější prověrku svého týmu v rámci přípravy na ME 2015. "Nizozemsko je hodně fotbalový soupeř. Navíc je to třetí tým z posledního mistrovství Evropy a v kádru budou mít ještě zhruba čtyři hráče z minulého výběru. Určitě to pro nás bude užitečná konfrontace a doufám, že v ní obstojíme," řekl Dovalil.

Také doufá, že se podaří najít střelce, jelikož právě gólová produktivita současný tým trápí nejvíce. Z posledních pěti zápasů dala jednadvacítka jen tři branky. "I proto je teď poměrně kuriózní situace, že v aktuální nominaci mají všichni hráči v kolonce gólů nulu. Snad to konečně protrhneme a střeleckou potenci zlepšíme," dodal Dovalil.

Brankáři: Tomáš Koubek, Aleš Mandous

Obránci: Pavel Kadeřábek, Jakub Jugas, Michael Lüftner, Matěj Hanousek, Martin Frýdek, Roman Polom

Záložníci: Ondřej Petrák, Adam Jánoš, Jaromír Zmrhal, Ladislav Krejčí, David Houska, Marek Krátký, Lukáš Masopust, Milan Jirásek, Tomáš Přikryl

Útočníci: Roman Haša, Jiří Skalák, Adam Ševčík 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy